Polska bez lotów do 23 maja

Polska bez lotów do 23 maja Nowe rozporządzenie Rady Ministrów regulujące tę kwestię wejdzie w życie 10 maja br. Przepisy zabraniają do 23 maja br. wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe i krajowe.  Oznacza to,...
08/05/2020 19:35   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_6d5ec 2020-05-14 13:33   
gość_6d5ec - Profil gość_6d5ec
@gość_daa01 : a ile razy juz pomopwalismy nasza kase z podatkow do tej firmy ?
Moze juz nalezy skonczyc z tym cyrkiem nieodpowiednich decyzji, no chyba ze Ty bedziesz osobiscie sponsorowac calosc tej pomocy. Gdzie indziej nasze pieniadze sa potrzebne.
gość_49cfc 2020-05-12 12:47   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
gość_b7555: dopóki nie zostaną odblokowane granice to uruchamianie lotnisk nie będzie miało zbyt dużego sensu, a zakaz lotów może być przedłużany nawet nie po to żeby którejkolwiek linii robic dobrze, ale po to, by nie wywoływać większego ciśnienia na otwarcie granic. Gdyby rynek u nas był nieco inny, to loty krajowe mogłyby zacząć funkcjonować, ale u nas byłoby to całkowicie nieekonomiczne bez połączeń za granice. Można mieć nadzieje, ze skoro MOL zapowiedział wznowienie lotów na lipiec, to Lot może chcieć wyjść krok przed niego i tym razem zakaz nie będzie już przedłużany, odblokują lotniska i od 1.06 samoloty wrócą do latania.
gość_69641 2020-05-12 08:01   
gość_69641 - Profil gość_69641
@gość_daa01 Jednorazowa pomoc swojej spółce może nawet byłaby w porządku. Problem zaczyna się gdy co chwilę się jej pomaga marnując przy tym pieniądze, bo wpadają do worka bez dna, i utrudniając życie obywatelom, bo rząd w podstępny sposób na wszelki sposób próbuje uwalić konkurencję.
Obywatel traci podwójnie bo nie dość, że staje się biedniejszy, to nie może nawet polecieć gdzie chce bo ma wybór: albo lecieć tanio ale jechać 300 km do lotniska, albo lecieć z Warszawy LOTem za 5-krotność ceny konkurencji.
gość_daa01 2020-05-11 20:59   
gość_daa01 - Profil gość_daa01
Jeszcze musimy poczekać na wznowienie lotów, dobrze że rząd też pomógł finansowo LOTowi.
gość_b7555 2020-05-10 22:46   
gość_b7555 - Profil gość_b7555
Takie rozporządzenie można wydać jednorazowo maksymalnie na 14 dni, więc bez sensu są komentarze, że "coś robiom", "kasa się należy". Martwi mnie inna rzecz, większość lotnisk w Europie rusza od początku maja a nasze stoją. Obawiam się że zakaz robiony jest pod dyktando LOTu, który prawdopodobnie chce wrócić najwcześniej w czerwcu. Stawiam, że Wizz mógłby wejść do WAW od razu co nie jest LOTowi na rękę.
gość_a0177 2020-05-10 22:14   
gość_a0177 - Profil gość_a0177
No to faktycznie przyjemne towarzystwo dobrało się w tym LOT.
Dziwne praktyki ze piloci instruktorzy z 787 sa dalej instruktorami na innych samolotach mimo ze nie latają na nich od paru lat ???
Widać ze prywatne interesy wybrańców zawsze góra...
NEPOTYZM i dziwne ze firma toleruje takie praktyki.
gość_e5793 2020-05-10 16:40   
gość_e5793 - Profil gość_e5793
@gość_0b850 Tak to jest jak amatorzy biorą się za stanowienie prawa. I najsmutniejsze w tym wszystkim to, że ci amatorzy mają prawo wdrożyć jakikolwiek przepis w 40-milionowym państwie.
gość_16098 2020-05-10 14:05   
gość_16098 - Profil gość_16098
pawel ryr: znawca tematu z Ciebie, szacun. A kiedy Ryanair wróci do latania? I jaka tam jest żenada, ze zwalnia się 3000 pracowników? Wypowiedz się proszę, bo bardzo głosu eksperta na ten temat brakuje.
gość_3145f 2020-05-10 13:47   
gość_3145f - Profil gość_3145f
LOT niech padnie - zarzadzajacy firma to stado nosaczy dobranych na kolesiowych connections. I wszyscy o tym wiedza.
usuniety 2020-05-10 12:37   
usuniety - Profil usuniety
Lot pewnie wroci dopiero w drugiej polowie czerwca. Tym czasem musi sie tam wykreowac nowe kolesiostwo wsrod zalogi i wyscig szczurow. Panowie instruktorzy z 787 beda obsadzac co sie da byleby tylko nie stracic ani grosza na kryzysie. W czasie gdy pracownicy kontraktowi beda latac za 3 tys to panowie instruktorzy z 787 beda dalej obsadzac stanowisko instruktorskie na Embraerze.
Co tam ze nie lata sie na tym od 3 lat. Ale jest kasa i jakby co to ma sie dwa uprawnienia instruktorskie 787 i Emb.
Zenada ze zarzad PLL LOT widzac to kolesiostwo nie rozpedza tego. Widac ze stare uklady rzadza....
gość_f9091 2020-05-09 19:00   
gość_f9091 - Profil gość_f9091
Panie kolego. To ja pisałem o ‚czymś’. To ja wybierałem tych posłów wiec to również ja mam prawo oceniać ich po owocach. W mojej opinii mamy do czynienia z epidemia strachu i paniki. Nie żadnego virusa których jest dookoła nas pełno. Nie zgadzam się z totalną bezmyślna izolacja kraju. To niszczy przepływ ludzi i ich życia pośrednio lub bezpośrednio. Wielokrotnie krytykowałem, tutaj pseudo ‚artykuly’ które były niczym innym jak politycznym ujadaniem na obecny rząd. W tym momencie uważam za tenże się zagalopował.
gość_a0177 2020-05-09 15:25   
gość_a0177 - Profil gość_a0177
Powoli to trochę farsa robi się. W poszczególnych województwach wykrywają po 10 do 30 przypadków i tylko na Śląsku mamy większe ognisko zachorowań.
Nierozumiejących dlaczego cały kraj ma stać i czekać aż w kopalniach uporają się z wirusem? Gdzie był sanepid ostatnie dwa miesiące? Dlaczego te kopalnie pracowały na pełnych obrotach ?
I teraz poraz kolejny blokuje się branże turystyczna np i lotnicza i wiele innych kluczowych branż dla gospodarki.
Coraz mniej rozumiem ale widać ze to wszystko już długo nie pociągnie i naprawdę miliony ludzi straci prace. Co gorsza z wypowiedzi wynika ze na jesień czeka nas powtórka z rozrywki i zamknięcie wszystkiego..
To coraz gorzej wróży i będąc jeszcze niedawno optymista , w tej chwili małe szanse widzę na dobre perspektywy dla lotnictwa. Każdy następny miesiąc blokowania granic i postoju lini będzie powodować ucieczkę całych grup kapitałowych które stoją za lowcostami np.
Pociągi mogą jeździć , komunikacja miejska może jeździć wiec w czym problem?
gość_a2c10 2020-05-09 13:34   
gość_a2c10 - Profil gość_a2c10
@gość_d3574

A o co niby innego chodzi jak nie pokazanie gawiedzi, że "rząd działa"? Ograniczenia są absurdalne i wprowadzone nielegalną drogą. Mordują gospodarkę, doprowadzają do najgorszego kryzysu gospodarczego do 100 lat, a głupi tłum się cieszy. Skutki tego co robią będą nieporównywalnie gorsze niż spowodowałby wirus nawet bez żadnych reakcji na niego

Nie ja pisałem poprzedni komentarz ale tak jestem niezadowolony z tego do odstawiają w związku z wirusem i z całego serca życzę wszystkim odpowiedzialnym za wprowadzenie ograniczeń by odczuli ich skutki na własnej skórze - najpierw poszli do więzienia za nielegalne działania, a następnie do końca życia odczuwali ciężką biedę i ostracyzm społeczny. Począwszy od pisowskiej wierchuszki po wszystkich niepolitycznych konsultantów medycznych, epidemiologicznych, wirusologów, pracowników policji, sanepidu i całą resztę urzędniczej patologii, która doprowadziła do tego kryzysu. Niestety to marzenie ściętej głowy bo przecież nikt nikogo z niczego nie rozliczy. Jak zawsze zresztą
gość_d3574 2020-05-09 07:27   
gość_d3574 - Profil gość_d3574
ech nie ma jak ambitne, rzeczowe komentarze: "coś’ robiom". Uwielbiam czytać tych mędrków forumowych co zawsze są niezadowoleni i zawsze wiedzą lepiej...
gość_2933a 2020-05-09 02:19   
gość_2933a - Profil gość_2933a
Tylko szczepionki !
gość_0b850 2020-05-08 21:49   
gość_0b850 - Profil gość_0b850
Czy ktoś jeszcze doszukał się luki w tych rozporządzeniach o zakazie lotów? Są one tak sformułowane, że w co drugą sobotę z prawnego punktu widzenia istnieje możliwość wykonywania lotów. Otóż, dzisiejsze rozporządzenie (z dnia 8.05) brzmi tak:

"(...)§3. Rozporządzenie traci moc z dniem 23 maja 2020r.
§4. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 10 maja 2020r."

Poprzednie (z dnia 23.04) brzmiało tak:
"(...)§3. Rozporządzenie traci moc z dniem 9 maja 2020r.
§4. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 26 kwietnia 2020r."

Jeśli poprzednie traci moc "z dniem 9 maja" (a nie "z upływem dnia"), to w dniu 9 maja od godz. 00:01 można latać. A kolejne wchodzi w życie z dniem 10 maja (w pierwszej minucie). Więc teoretycznie, w sobotę możemy latać ;)

Podpisane przez Pana Premiera. Polecam poczytać, wystarczy wyszukać w dzienniku ustaw ;)
gość_f9091 2020-05-08 21:45   
gość_f9091 - Profil gość_f9091
Nie. Bo tak się wydaje ze ‚coś’ robiom. Siedzom i analizujom. Wiec kasa się należy.
gość_dbcef 2020-05-08 20:23   
gość_dbcef - Profil gość_dbcef
Boże, nie można dać tego zakazu raz a dobrze - do 1.07 a nie tak się onanizować przedłużaniem co kilka dni?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy