Austrian Airlines zawieszą loty na dłużej

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
06 kwietnia 2020 09:36
Austriacki przewoźnik zapowiedział, że zawiesi wszystkie operacje lotnicze do 3 maja 2020 roku. Przyczyną decyzji są wydłużane obostrzenia dot. ruchu lotniczego w wielu państwach na świecie.
Reklama

W oświadczeniu prasowym linia informuje również o opóźnieniu inauguracji nowego połączenia z Wiednia do Bostonu w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Jedynymi operacjami wykonywanymi przez linię w tym czasie będą loty repatriacyjne oraz służące do importowania niezbędnego wyposażenia medycznego.


- Dokładny czas wznowienia regularnych operacji lotniczych jest nieznany i zależy bardziej od światowych warunków niż od nas. Czekamy w gotowości na nowe i wolne ponowne wznowienie. – skomentował w oświadczeniu Andreas Otto, dyrektor operacyjny Austrian Airlines.

Wszystkie osoby, które do 19 kwietnia br. zakupiły bilet na podróż z austriackim przewoźnikiem w terminie do 30 kwietnia 2021 mogą zmienić termin wyjazdu lub w niektórych przypadkach wybrać inne lotnisko docelowe. Dodatkowo jeżeli zmieniony przelot odbędzie się przed końcem 2020 roku, pasażerowie dostaną zniżkę w wysokości 50 euro na swój lot.

Austrian Airlines przed wybuchem pandemii koronawirusa wykonywał dotychczas loty z Wiednia do dwóch polskich miast, Warszawy oraz Krakowa.

Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama