×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Australia i Nowa Zelandia zamykają granice dla cudzoziemców


Australia i Nowa Zelandia podjęły decyzję o czasowym zamknięciu swoich granic dla cudzoziemców. Kroki te mają ułatwić walkę z rozszerzającą się także w tym rejonie świata epidemią koronawirusa.


Granice Nowej Zelandii zostały zamknięte dla obcokrajowców w nocy z czwartku na piątek (19/20 marca), natomiast Australia przestanie wpuszczać cudzoziemców na swoje terytorium dziś (20.03) od godziny 21 czasu miejscowego. 

W przypadku Nowej Zelandii prawo wjazdu zostanie zachowane wyłącznie dla własnych obywateli, członków ich rodzin, osób na stałe zamieszkujących w tym kraju i ich bliskich, a także posiadaczy zezwolenia na pracę na terenie Nowej Zelandii. Utrzymana zostanie też możliwość transferu przez jedno z nowozelandzkich lotnisk dla obywateli Australii w drodze do tego kraju. Ponadto władze zastrzegły, że na zasadzie wyjątku mogą wydać zgodę na wjazd innym osobom, jeżeli jest to uzasadnione szczególnymi okolicznościami. Wykluczone całkowicie zostały przyjazdy o charakterze turystycznym. Australia wprowadziła identyczne restrykcje, zachowując także prawo do przelotu przez jej terytorium dla obywateli Nowej Zelandii. 


Rządy obu państw apelują do swoich obywateli i stałych mieszkańców o szybki powrót do domu. Odradzają również odbywania w obecnej sytuacji jakichkolwiek podróży zagranicznych. O zawieszeniu wszystkich połączeń międzynarodowych już wcześniej poinformowały dwie największe linie australijskie: Qantas Airways i Virgin Australia. Druga z nich wstrzymuje rejsy zagraniczne aż do połowy czerwca br. Z kolei Air New Zealand ograniczył siatkę lotów międzynarodowych o 85 proc. 

Po decyzji o zamknięciu granic Australii i Nowej Zelandii należy spodziewać się, że czasowo zawieszone zostaną również loty innych przewoźników do tych krajów realizowane zwłaszcza z miast azjatyckich i Bliskiego Wschodu. 

Fot. M. Stusgość_ca762 - Profil
gość_ca762
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie