El Al: Kwarantanna w Izraelu ma zły wpływ na naszą działalność

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
13 marca 2020 13:30
Izraelski przewoźnik El Al nie jest w stanie oszacować wpływu nowych wymogów rządowych, zgodnie z którymi osoby powracające do Izraela z dowolnego miejsca na świecie muszą przejść 14-dniową kwarantannę.
Reklama

Wymóg ten będzie miał "istotny negatywny wpływ" na działalność El Al - zaznacza przewoźnik w rozmowie z "Flight Global". Na tym etapie linia nie jest w stanie ocenić zakresu negatywnego wpływu pandemii koronawirusa i rządowych wymogów na jej działalność.

El Al - jak wiele linii lotniczych - dostosowuje swoją siatkę połączeń i skalę działalności do popytu na loty, linia przewiduje także odwołanie wielu swoich tras w najbliższej przyszłości. Izraelskie stowarzyszenie pilotów nalega, by rząd przyszedł na ratunek krajowej branży lotniczej i pomógł chronić przewoźnika przed zagrożeniem ze strony koronawirusa.

El Al prowadzi szeroko zakrojone negocjacje z pracownikami za pośrednictwem organizacji związkowej Histadrut, która twierdzi jednak, że po dwóch dniach rozmów kierownictwo linii lotniczej odrzuciło ofertę pracowników, którzy w ciągu siedmiu lat zaoferowali "bolesne" ustępstwa w wysokości 1 mld dolarów.

Prezes Histdrut, Arnon Bar-David, jest zmartwiony losem linii El Al, twierdząc, że przewoźnik odrzucił wszystkie propozycje, które powstały w wyniku dyskusji z pracownikami przewoźnika. Lokalne media w Izraelu, powołując się na wewnętrzne dokumenty, twierdzą, że El Al ma tymczasowo zwolnić 80 proc. swoich pracowników.

Rząd izraelski zakazał obcokrajowcom z dziewięciu terytoriów - głównie w Azji, ale także we Włoszech i Egipcie - wjazdu do Izraela, a także wdraża politykę, która wymaga, aby obcokrajowcy przybywający z innych krajów udowodnili, że są w stanie spełnić wymóg 14-dniowej izolacji.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama