×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Recenzja: Air Serbia Premium Lounge w Belgradzie


Air Serbia Premium Lounge w Belgradzie to flagowy salon biznesowy serbskich linii lotniczych. Wyróżnia się sympatyczną i uczynną obsługą, komfortowymi wnętrzami i solidnym zaopatrzeniem.


Poczekalnia zlokalizowana jest w głównej hali odlotów pomiędzy gate'ami A4 i A5. Lotnisko w Belgradzie jest stosunkowo niewielkie i dzięki temu łatwo się po nim poruszać po przejściu kontroli granicznej. Terminal ma kształt litery L z bramkami oraz sklepami i restauracjami zlokalizowanymi wzdłuż obu skrzydeł budynku. Warto przy tym pamiętać, że kontrola bezpieczeństwa odbywa się dopiero przy wejściu do konkretnego gate'u, a więc korzystając z poczekalni biznesowej należy mieć odpowiedni zapas czasu na jej przebycie. 

Premium Lounge jest przeznaczony dla pasażerów podróżujących w klasie biznes rejsami Air Serbia oraz posiadaczy odpowiednich kart statusowych w programie lojalnościowym Etihad Guest, którego członkiem jest serbski przewoźnik. Pozostali podróżni mogą wykupić jednorazowy wstęp w cenie od 13 do 35 euro lub 2500-5000 mil w zależności od długości pobytu i pory wizyty. Opcje te są dostępne także, w nieco wyższych cenach, dla osób lecących z Belgradu innymi liniami lotniczymi. Poczekalnia jest czynna codziennie od godz. 5 do 20. 


Po wejściu do salonu znajduje się recepcja, w której należy zarejestrować wizytę. Obsługa jest bardzo sympatyczna, a gościom po raz pierwszy korzystającym z poczekalni proponuje krótkie oprowadzenie po jej wnętrzach. Lounge jest stosunkowo niewielki, ale mimo tego w czasie mojej wizyty nie był zatłoczony i to pomimo pory odloty jedynego rejsu długodystansowego Air Serbia do Nowego Jorku. Połączenie to recenzowaliśmy w cyklu "Oblatywacz"


Wnętrze poczekalni zostało podzielone na dwie części: wypoczynkową z fotelami i skórzanymi ławami w różnych konfiguracjach oraz restauracyjną z bufetem i barem. Wystrój jest nowoczesny, a zarazem przypomina styl, w którym urządzone są salony biznesowe prowadzone przez Etihad Airways. 


Osobną część poczekalni zajmuje sala o charakterze konferencyjnym wyposażona w obrotowe krzesła i kilka stolików. 


W całym salonie działa internet bezprzewodowy, nie brakuje także gniazdek elektrycznych do zasilania urządzeń elektronicznych w trakcie oczekiwania na lot. Do dyspozycji gości jest również wybór serbskiej i międzynarodowej prasy oraz kilka płaskich telewizorów z możliwością wyboru różnych programów. Na terenie salonu znajduje się ponadto pomieszczenie modlitewne przeznaczone dla muzułmanów. Z kolei w każdej z łazienek jest w pełni wyposażona kabina prysznicowa dla podróżnych chcących się odświeżyć przez podróżą. W części bufetowej ustawiono kilkanaście stolików restauracyjnych. Dodatkowe miejsca są zlokalizowane przy barze. 


Na ofertę kulinarną poczekalni składa się samoobsługowy bufet z wyborem dań przygotowanych na zimno i gorąco oraz krótkie menu, z którego można skorzystać na zamówienie. Wybór dań dostosowany jest do pory dnia. W bufecie dostępne były z kolei trzy potrawy obiadowe, zupa, składniki do samodzielnego przyrządzania sałatki oraz kilka rodzajów ciast i innych drobnych przekąsek. Oprócz tego goście mają do dyspozycji napoje chłodzące (wodę, soki, napoje gazowane) i kilkanaście gatunków herbat. 
Niezależnie od tego obsługa w poczekalni aktywnie oferuje gościom przygotowanie kawy w wybranym stylu lub dowolnych drinków z oferty alkoholi dostępnych w barze. Napoje te, podobnie jak dania z menu są podawane bezpośrednio do stolików. 


Air Serbia Premium Lounge to relatywnie nieduży, ale funkcjonalnie i komfortowo urządzony salon biznesowy. Styl jego prowadzenia, w tym m.in. kelnerska obsługa gości i dania serwowane na zamówienie, przypominają standard panujący w poczekalniach Etihad Airways, z którymi serbski przewoźnik blisko współpracuje. Oferta kulinarna jest w pełni zadowalająca, a do dodatkowych zalet tego miejsca należy niewątpliwie brak tłumów nawet w godzinach szczytu. 

Fot. M. Stusgość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie