Recenzja: Air Serbia Premium Lounge w Belgradzie

13 października 2019 10:33
Air Serbia Premium Lounge w Belgradzie to flagowy salon biznesowy serbskich linii lotniczych. Wyróżnia się sympatyczną i uczynną obsługą, komfortowymi wnętrzami i solidnym zaopatrzeniem.
Reklama
Poczekalnia zlokalizowana jest w głównej hali odlotów pomiędzy gate'ami A4 i A5. Lotnisko w Belgradzie jest stosunkowo niewielkie i dzięki temu łatwo się po nim poruszać po przejściu kontroli granicznej. Terminal ma kształt litery L z bramkami oraz sklepami i restauracjami zlokalizowanymi wzdłuż obu skrzydeł budynku. Warto przy tym pamiętać, że kontrola bezpieczeństwa odbywa się dopiero przy wejściu do konkretnego gate'u, a więc korzystając z poczekalni biznesowej należy mieć odpowiedni zapas czasu na jej przebycie.

Premium Lounge jest przeznaczony dla pasażerów podróżujących w klasie biznes rejsami Air Serbia oraz posiadaczy odpowiednich kart statusowych w programie lojalnościowym Etihad Guest, którego członkiem jest serbski przewoźnik. Pozostali podróżni mogą wykupić jednorazowy wstęp w cenie od 13 do 35 euro lub 2500-5000 mil w zależności od długości pobytu i pory wizyty. Opcje te są dostępne także, w nieco wyższych cenach, dla osób lecących z Belgradu innymi liniami lotniczymi. Poczekalnia jest czynna codziennie od godz. 5 do 20.


Po wejściu do salonu znajduje się recepcja, w której należy zarejestrować wizytę. Obsługa jest bardzo sympatyczna, a gościom po raz pierwszy korzystającym z poczekalni proponuje krótkie oprowadzenie po jej wnętrzach. Lounge jest stosunkowo niewielki, ale mimo tego w czasie mojej wizyty nie był zatłoczony i to pomimo pory odloty jedynego rejsu długodystansowego Air Serbia do Nowego Jorku. Połączenie to recenzowaliśmy w cyklu "Oblatywacz".


Wnętrze poczekalni zostało podzielone na dwie części: wypoczynkową z fotelami i skórzanymi ławami w różnych konfiguracjach oraz restauracyjną z bufetem i barem. Wystrój jest nowoczesny, a zarazem przypomina styl, w którym urządzone są salony biznesowe prowadzone przez Etihad Airways.


Osobną część poczekalni zajmuje sala o charakterze konferencyjnym wyposażona w obrotowe krzesła i kilka stolików.


W całym salonie działa internet bezprzewodowy, nie brakuje także gniazdek elektrycznych do zasilania urządzeń elektronicznych w trakcie oczekiwania na lot. Do dyspozycji gości jest również wybór serbskiej i międzynarodowej prasy oraz kilka płaskich telewizorów z możliwością wyboru różnych programów. Na terenie salonu znajduje się ponadto pomieszczenie modlitewne przeznaczone dla muzułmanów. Z kolei w każdej z łazienek jest w pełni wyposażona kabina prysznicowa dla podróżnych chcących się odświeżyć przez podróżą.W części bufetowej ustawiono kilkanaście stolików restauracyjnych. Dodatkowe miejsca są zlokalizowane przy barze.


Na ofertę kulinarną poczekalni składa się samoobsługowy bufet z wyborem dań przygotowanych na zimno i gorąco oraz krótkie menu, z którego można skorzystać na zamówienie. Wybór dań dostosowany jest do pory dnia. W bufecie dostępne były z kolei trzy potrawy obiadowe, zupa, składniki do samodzielnego przyrządzania sałatki oraz kilka rodzajów ciast i innych drobnych przekąsek. Oprócz tego goście mają do dyspozycji napoje chłodzące (wodę, soki, napoje gazowane) i kilkanaście gatunków herbat.
Niezależnie od tego obsługa w poczekalni aktywnie oferuje gościom przygotowanie kawy w wybranym stylu lub dowolnych drinków z oferty alkoholi dostępnych w barze. Napoje te, podobnie jak dania z menu są podawane bezpośrednio do stolików.


Air Serbia Premium Lounge to relatywnie nieduży, ale funkcjonalnie i komfortowo urządzony salon biznesowy. Styl jego prowadzenia, w tym m.in. kelnerska obsługa gości i dania serwowane na zamówienie, przypominają standard panujący w poczekalniach Etihad Airways, z którymi serbski przewoźnik blisko współpracuje. Oferta kulinarna jest w pełni zadowalająca, a do dodatkowych zalet tego miejsca należy niewątpliwie brak tłumów nawet w godzinach szczytu.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy