×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tańsze wizy turystyczne do Indii


Indie znacząco obniżą ceny opłat za wizy turystyczne wyrabiane przez internet. Pojawią się także nowe kategorie, uzależnione od długości pobytu. Nowy program objął także obywateli polskich.


Przede wszystkim cenę typowej 30-dniowej wizy turystycznej, o którą obiegać się można przez internet, uzależniono od okresu pobytu. W sezonie niskim (kwiecień-czerwiec) będzie kosztowała 10 dolarów amerykańskich, a w sezonie wysokim (lipiec-marzec) - 25 USD. Dodatkowo dokument ten będzie upoważniał do dwukrotnego przekroczenia granicy. Wcześniej trzeba było zapłacić 80 dolarów, a wiza gwarantowała tylko jeden wjazd do Indii. 

Pojawiły się dodatkowe dwie kategorie czasowe obowiązywania pozwoleń na przekroczenie granicy indyjskiej dla turystów. Można dostać wizę pięcioletnią za 80 dolarów lub roczną - za 40 dolarów. 

Trzeba pamiętać, że do każdej transakcji doliczane jest 2,5 proc. kosztów prowizji bankowych. Najtaniej o dokumenty można się ubiegać na specjalnej stronie e-visa. Jej wydanie trwa ok. 4 dni roboczych. 


Nowe regulacje weszły w życie ze skutkiem natychmiastowym. Objęto nimi obywateli 167 krajów, w tym Polski. Głównym założeniem zmian jest przyciągnięcie większej liczby turystów. Zbiega się to także z otwarciem przez PLL LOT połączenia między Warszawą a Nowym Delhi. 

fot. Partha Chowdhury (flickr.com, CC)gość_f3472 - Profil
gość_f3472
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie