Tańsze wizy turystyczne do Indii

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 września 2019 10:15
Indie znacząco obniżą ceny opłat za wizy turystyczne wyrabiane przez internet. Pojawią się także nowe kategorie, uzależnione od długości pobytu. Nowy program objął także obywateli polskich.
Reklama

Przede wszystkim cenę typowej 30-dniowej wizy turystycznej, o którą obiegać się można przez internet, uzależniono od okresu pobytu. W sezonie niskim (kwiecień-czerwiec) będzie kosztowała 10 dolarów amerykańskich, a w sezonie wysokim (lipiec-marzec) - 25 USD. Dodatkowo dokument ten będzie upoważniał do dwukrotnego przekroczenia granicy. Wcześniej trzeba było zapłacić 80 dolarów, a wiza gwarantowała tylko jeden wjazd do Indii.

Pojawiły się dodatkowe dwie kategorie czasowe obowiązywania pozwoleń na przekroczenie granicy indyjskiej dla turystów. Można dostać wizę pięcioletnią za 80 dolarów lub roczną - za 40 dolarów.

Trzeba pamiętać, że do każdej transakcji doliczane jest 2,5 proc. kosztów prowizji bankowych. Najtaniej o dokumenty można się ubiegać na specjalnej stronie e-visa. Jej wydanie trwa ok. 4 dni roboczych.


Nowe regulacje weszły w życie ze skutkiem natychmiastowym. Objęto nimi obywateli 167 krajów, w tym Polski. Głównym założeniem zmian jest przyciągnięcie większej liczby turystów. Zbiega się to także z otwarciem przez PLL LOT połączenia między Warszawą a Nowym Delhi.

fot. Partha Chowdhury (flickr.com, CC)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama