×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Cargojet rozszerza partnerstwo z Amazonem


Cargojet zawarł strategiczną umowę ze spółką Amazon.com NV Investment Holdings, na mocy której amerykański gigant nabędzie część udziałów w kanadyjskim przewoźniku towarowym.


Umowa ta jest powiązana z istniejącym kontraktem handlowym pomiędzy Amazonem i Cargojetem dotyczącym wykonywania usług transportu cargo i będzie stanowić bodziec do rozwoju na rynku kanadyjskim. 

W pierwszej transzy Amazon nabędzie do 9,9 proc. akcji Cargojet z prawem głosu, po cenie 91,78 dolarów za akcję. Przewoźnik ma w ten sposób pozyskać 400 mln dolarów. 

Amazon otrzyma także prawo nabycia dodatkowych 5 proc. akcji z prawem głosu, pod warunkiem przekroczenia wolumenu o wartości 200 mln dolarów ze współpracy z Amazonem oraz sfinalizowania wykupu pierwszej transzy. 


Stosunki handlowe, które zespół Cargojet nadal buduje z Amazonem, pozwoliły nam na dalsze wzmocnienie i dostosowanie naszych długoterminowych strategicznych interesów handlowych - powiedział Ajay Virmani, dyrektor generalny Cargojet. 

Cargojet od kilku lat jest kluczowym graczem w naszych średniodystansowych kanadyjskich dostawach lotniczych. Jesteśmy podekscytowani budowaniem długoterminowych relacji, które pozwolą nam zapewnić jeszcze szybszą obsługę klientów Amazona w Kanadzie - powiedział Adam Baker, wiceprezes ds. transportu globalnego w Amazon. 

fot. Piotr Bożyk, mat. prasowe gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie