Cargojet rozszerza partnerstwo z Amazonem

28 sierpnia 2019 08:13
Cargojet zawarł strategiczną umowę ze spółką Amazon.com NV Investment Holdings, na mocy której amerykański gigant nabędzie część udziałów w kanadyjskim przewoźniku towarowym.
Reklama
Umowa ta jest powiązana z istniejącym kontraktem handlowym pomiędzy Amazonem i Cargojetem dotyczącym wykonywania usług transportu cargo i będzie stanowić bodziec do rozwoju na rynku kanadyjskim.

W pierwszej transzy Amazon nabędzie do 9,9 proc. akcji Cargojet z prawem głosu, po cenie 91,78 dolarów za akcję. Przewoźnik ma w ten sposób pozyskać 400 mln dolarów.

Amazon otrzyma także prawo nabycia dodatkowych 5 proc. akcji z prawem głosu, pod warunkiem przekroczenia wolumenu o wartości 200 mln dolarów ze współpracy z Amazonem oraz sfinalizowania wykupu pierwszej transzy.


- Stosunki handlowe, które zespół Cargojet nadal buduje z Amazonem, pozwoliły nam na dalsze wzmocnienie i dostosowanie naszych długoterminowych strategicznych interesów handlowych - powiedział Ajay Virmani, dyrektor generalny Cargojet.

- Cargojet od kilku lat jest kluczowym graczem w naszych średniodystansowych kanadyjskich dostawach lotniczych. Jesteśmy podekscytowani budowaniem długoterminowych relacji, które pozwolą nam zapewnić jeszcze szybszą obsługę klientów Amazona w Kanadzie - powiedział Adam Baker, wiceprezes ds. transportu globalnego w Amazon.

fot. Piotr Bożyk, mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy