×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL i Max Bögl Polska podpiszą umowę na przedłużenie drogi startowej w Radomiu


W tym tygodniu (24-28.06) Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" i firma budowlana Max Bögl Polska mają podpisać umowę na wykonanie przedłużenia drogi startowej na lotnisku w Radomiu.


Jak dowiedział się Pasazer.com po ponad miesiącu od rozstrzygnięcia przetargu na przedłużenie drogi startowej w porcie lotniczym Radom - Sadków Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) i polski oddział niemieckiej firmy budowlanej Max Bögl przymierzają się do podpisania umowy, która umożliwi rozpoczęcie robót. 


Do ogłoszonego przez PPL 13 marca br. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu” zgłosiło się 4 chętnych, a wśród nich m.in. Max Bögl Polska i Budimex S.A. PPL otworzył koperty 23 kwietnia br., a po niespełna miesiącu (20.05) wybrał zwycięzcę, którym okazała się spółka Max Bögl Polska.   

Zwycięzca przetargu zobowiązał się do wykonania zadania za niespełna 147 mln zł. Pozostałe oferty wahały się w przedziale od 155 do 169 mln zł. Na wykonanie robót PPL zaplanował kwotę w wysokości ponad 218 mln zł, a więc wszystkie oferty zmieściły się w przewidzianym budżecie. Warto przypomnieć, że w pierwszym, unieważnionym przetargu na to samo zadanie PPL zakładał wydatek jedynie 88 mln zł. 

Długi okres czasu, jaki upłynął pomiędzy ogłoszeniem wyboru wykonawcy a planowanym podpisaniem umowy był częściowo spowodowany zgłoszeniem przez Budimex skargi na przebieg postępowania, która jednak została ostatecznie wycofana. Piotr Rudzki z biura prasowego PPL podkreśla, że termin na podpisanie umowy z Max Bögl nie został przekroczony i w związku z tym oddanie całości projektu radomskiego nie powinno być opóźnione. 


Na początku maja br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał postanowienie o zgodzie środowiskowej dla radomskiej inwestycji, na którą jednak wpłynęło zażalenie prawdopodobnie jednego z mieszkańców okolic lotniska. Skarga jest ciągle rozpatrywana przez organ odwoławczy, czyli Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. 

Przypomnijmy, że port lotniczy na Sadkowie, noszący od niedawna imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r., ma zostać oddany do użytku w październiku 2020 r. W pierwszym etapie po otwarciu lotnisko ma mieć możliwość przyjęcia 3 mln pasażerów rocznie. gość_ac9f9 - Profil
gość_ac9f9
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie