PPL i Max Bögl Polska podpiszą umowę na przedłużenie drogi startowej w Radomiu

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
24 czerwca 2019 11:39
20 komentarzy
W tym tygodniu (24-28.06) Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" i firma budowlana Max Bögl Polska mają podpisać umowę na wykonanie przedłużenia drogi startowej na lotnisku w Radomiu.
Reklama

Jak dowiedział się Pasazer.com po ponad miesiącu od rozstrzygnięcia przetargu na przedłużenie drogi startowej w porcie lotniczym Radom - Sadków Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) i polski oddział niemieckiej firmy budowlanej Max Bögl przymierzają się do podpisania umowy, która umożliwi rozpoczęcie robót.


Do ogłoszonego przez PPL 13 marca br. postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pod nazwą: „Opracowanie dokumentacji projektowej i realizacja robót budowlanych dla inwestycji polegającej na przebudowie i wydłużeniu drogi startowej lotniska w Radomiu” zgłosiło się 4 chętnych, a wśród nich m.in. Max Bögl Polska i Budimex S.A. PPL otworzył koperty 23 kwietnia br., a po niespełna miesiącu (20.05) wybrał zwycięzcę, którym okazała się spółka Max Bögl Polska.

Zwycięzca przetargu zobowiązał się do wykonania zadania za niespełna 147 mln zł. Pozostałe oferty wahały się w przedziale od 155 do 169 mln zł. Na wykonanie robót PPL zaplanował kwotę w wysokości ponad 218 mln zł, a więc wszystkie oferty zmieściły się w przewidzianym budżecie. Warto przypomnieć, że w pierwszym, unieważnionym przetargu na to samo zadanie PPL zakładał wydatek jedynie 88 mln zł.

Długi okres czasu, jaki upłynął pomiędzy ogłoszeniem wyboru wykonawcy a planowanym podpisaniem umowy był częściowo spowodowany zgłoszeniem przez Budimex skargi na przebieg postępowania, która jednak została ostatecznie wycofana. Piotr Rudzki z biura prasowego PPL podkreśla, że termin na podpisanie umowy z Max Bögl nie został przekroczony i w związku z tym oddanie całości projektu radomskiego nie powinno być opóźnione.


Na początku maja br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał postanowienie o zgodzie środowiskowej dla radomskiej inwestycji, na którą jednak wpłynęło zażalenie prawdopodobnie jednego z mieszkańców okolic lotniska. Skarga jest ciągle rozpatrywana przez organ odwoławczy, czyli Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Przypomnijmy, że port lotniczy na Sadkowie, noszący od niedawna imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 r., ma zostać oddany do użytku w październiku 2020 r. W pierwszym etapie po otwarciu lotnisko ma mieć możliwość przyjęcia 3 mln pasażerów rocznie.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2f8f8 2019-06-26 23:34   
gość_2f8f8 - Profil gość_2f8f8
Świętokrzyskie chce Radomia. Warszawa chce Chopina lub Modlin. Myślę że dyskusja nie miała by miejsca gdyby zarządzający portem na siłę nie chciał części linii wywalić z WAW. Jeśli projekt RDO jest taki wspaniały, lokalizacja taka dobra to część linii sama się tam przeniesie. Ale w PL zawsze wszystko jest postawił na głowie i sprawy załatwia się od d...y sfrony
gość_6b8d3 2019-06-26 16:00   
gość_6b8d3 - Profil gość_6b8d3
Niektórzy ciągle zapominają, że na Warszawie Polska się nie kończy.
gość_bfbb1 2019-06-26 13:14   
gość_bfbb1 - Profil gość_bfbb1
całe województwo świętokrzyskie czeka na otwarcie lotniska w Radomiu. Mamy juz dość jeżdżenia do zatłoczonej stolicy lub do odległego Modlina. chcemy latać na wakacje z Radomia
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama