×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kolejne wydłużenie terminu na plan naprawczy dla Alitalii


Włoski rząd przedstawił oficjalne stanowisko w sprawie terminu, w którym włoskie przedsiębiorstwo kolejowe Ferrovie dello Stato ma przygotować plan restrukturyzacji pozostającej w stanie upadłości Alitalii. Najnowsze informacje podane przez włoskich polityków mówią o czasie do 15 czerwca.


- Po otrzymaniu dziś od komisarzy Alitalii komunikatu z prośbą o przedłużenie terminu przedstawienia ostatecznej i wiążącej oferty Ferrovie dello Stato dla Alitalii, minister Luigi Di Maio wydał zgodę na wydłużenie tego czasu do 15 czerwca 2019. Mamy jednak nadzieję, że otrzymamy szczegóły tej oferty tak szybko jak to tylko możliwe - oświadczyło włoskie ministerstwo rozwoju gospodarczego w piątek 3 maja.

Poprzedni termin, w którym włoskie koleje miały wyrobić się z przedstawieniem oferty zawierającej plan restrukturyzacji Alitalii minął z końcem kwietnia. Nie był to jednak termin pierwotny, a o przedłużaniu go informowaliśmy na łamach naszego portalu z końcem marca i właśnie w kwietniu. Wciąż nie są znane powody, dla których tak długo trwa tworzenie planu restrukturyzacji włoskiej linii, ale można zakładać, że związane jest to z trwającymi wciąż negocjacjami pomiędzy potencjalnymi inwestorami, takimi jak Delta Air Lines oraz stroną rządową, która chce zachować w swoich rękach przynajmniej część udziałów we włoskich liniach. Politycy upierają się na takie rozwiązanie, ponieważ upatrują w posiadaniu państwowego przewoźnika lotniczego element strategii rozwoju przemysłu turystycznego.


Wydłużenie terminu przedstawienia planu restrukturyzacji do połowy czerwca oznacza, że Ferrovie dello Stato zaprezentuje go zaledwie dwa tygodnie przed upływającym 30 czerwca ostatecznym okresem spłaty kredytu pomostowego w wysokości 900 mln euro, który pozwolił linii na funkcjonowanie w okresie upadłości. Komisja Europejska prowadzi dochodzenie w sprawie tego finansowania, ponieważ pojawiły się wątpliwości odnośnie tego czy wpisuje się ono w ramy dozwolonej państwowej pomocy. Jak do tej pory nie są znane żadne szczegóły tego postępowania.

fot. mat. prasowegość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie