ITA Airways rozszerza współpracę z airBaltic

14 listopada 2022 10:30
Linia ITA Airways rozszerzyła współpracę "codeshare" z łotewskim przewoźnikiem airBaltic. Podpisana w styczniu br. umowa została powiększona o sześć nowych kierunków, które na co dzień wykonuje linia airBaltic. Połączenia otrzymają, obok kodu BT, oznaczenie AZ.
Reklama
W styczniu br. linia ITA Airways podpisała umowę "codeshare" z linią airBaltic. Partnerstwo objęło początkowo połączenia realizowane przez włoskiego przewoźnika do 10 miast we Włoszech (Bari, Brindisi, Katania, Genoa, Lamezia Terme, Palermo, Reggio Calabria, Triest, Turyn i Wenecja) oraz rotacje wykonywane przez łotewskiego przewoźnika z trzech włoskich miast (Mediolan Malpensa, Rzym Fiumicino i Werona) do Rygi. W ramach partnerstwa każde z tych połączeń otrzymało podwójne oznaczenia rejsów: BT (airBaltic) i AZ (ITA Airways).


- Silna siatka lotów realizowanych przez naszych partnerów pozwoli nam na zwiększenie oferowania z państw bałtyckich. Współpraca zapewni łotewskim pasażerom wygodną przesiadkę do wielu włoskich miast - przyznał Martin Gauss, CEO linii airBaltic.

Po blisko roku od podpisania pierwszego porozumienia "codeshare" linia ITA Airways podjęła decyzję o rozszerzeniu partnerstwa z linią airBaltic. Umowa obowiązuje od 31 października 2022 roku i obejmuje sześć nowych kierunków oferowanych z łotewskiej Rygi. Mowa o trasach do Helsinek, Połagi, Tallina, Tampere, Turku i Wilna. Połączenia otrzymają, obok pierwotnego kodu BT, oznaczenie AZ.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy