Lufthansa sprzedaje bilety ITA. Co to może oznaczać?

3 stycznia 2023 09:44
30 grudnia ub. roku Lufthansa umożliwiła kupno biletów na połączenia włoskiej linii ITA. To może oznaczać, że nowa linia niebawem trafi pod skrzydła niemieckiej grupy lotniczej.
Reklama
Przejęcie ITA Airways przez niemiecką Lufthansę wydaje się być przesądzone. W systemie rezerwacyjnym niemieckiego przewoźnika pojawiła się możliwość rezerwacji biletów spadkobierczyni Alitalii, mimo, że linie oficjalnie nie zawarły żadnego porozumienia w tej sprawie. Dodatkowo obie linie znajdują się w dwóch konkurencyjnych sojuszach lotniczych; Lufthansa w Star Alliance, ITA zaś w SkyTeam.

Ważnym krokiem do przekształcenia linii ITA Airways i uczynienia jej rentownym przewoźnikiem będzie integracja linii ze strukturą taryfową i kanałami sprzedaży Lufthansy. Wydaje się, że to wdrożenie właśnie się rozpoczęło.

Już w ubiegłym roku Lufthansa wyraziła chęć przejęcia 40 proc. akcji ITA, co spotkało się z przychylnym przyjęciem ze strony Włochów. W maju 2022 roku Lufthansa potwierdziła ​​złożenie z MSC Group wspólnej oferty przejęcia większości udziałów w ITA. Według portalu flightglobal.com Lufthansa chciała przejąć 20 proc. udziałów w ITA Airways, podczas gdy MSC Group miał objąć 60 proc. Pozostałe 20 proc. pozostałoby w rękach włoskiego państwa.


Sprzedaż ITA jest priorytetem dla nowego włoskiego rządu. Według nieoficjalnych informacji strata przewoźnika w 2022 roku ma wynieść 466 mln euro.

Włoskim przewoźnikiem zainteresowany jest również prywatny fundusz inwestycyjny Cetares, Air France/KLM i Delta Air Lines.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy