Alitalia: Przedłużono czas na składanie ofert inwestycyjnych

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
09 kwietnia 2019 08:50
Przedłużony został termin składania przez potencjalnych inwestorów ofert na zakup części udziałów linii lotniczych Alitalia. Doniesienia włoskich mediów mówią o tym, że jest to ukłon w stronę kolejowej spółki Ferrovie dello Stato, która nie zdążyła przygotować oferty.
Reklama

Alitalia, która ogłosiła upadłość w maju 2017 roku wciąż jest subsydiowana przez włoski rząd i oczekuje na zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów. Choć kilku już się znalazło, to szybko porzucali swoje plany ratowania włoskiego przewoźnika z powodu stanowczego dążenia polityków do utrzymania choć części udziałów w Alitalii w rękach Włoch. Ostatecznie najbardziej prawdopodobne jest to, że inwestycję w linie poczyni kolejowa spółka Ferrovie dello Stato (FS), która planuje w tym zakresie również współpracę z amerykańskimi liniami Delta. Wcześniej FS chciało zaangażować brytyjskiego easyJeta, jednak ten przewoźnik wycofał się z negocjacji kilka tygodni temu. Jak informowaliśmy pod koniec marca, FS przygotowując propozycję restrukturyzacji Alitalii zgłosiła, że potrzebuje więcej czasu aby opracować staranny plan.


Pierwotna data, do której FS miało przedstawić swoje propozycje to 31 marca tego roku. Niestety nie udało się dotrzymać tego terminu, ale dyrektor zarządzający kolejowej spółki, Gianfranco Battisti, obiecywał że nastąpi to do 21 kwietnia. Niestety jak wynika z medialnych doniesień i ten termin nie będzie wystarczający. Gdy włoscy dziennikarze spytali o komentarz ministra rozwoju gospodarczego nie uzyskali odpowiedzi.

Przypomnijmy, że sytuacja Alitalii i przeciągające się poszukiwanie inwestora sprawia, że coraz bardziej denerwują się też pracownicy linii. Ostatni strajk, którym chcieli zasygnalizować swoje zniecierpliwienie podjęli oni 25 marca, a dołączyli do niego także inni pracownicy włoskiego sektora lotniczego.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama