WestJet zainagurował bezpośrednie połączenie z Halifaxu do Dublina

2 maja 2019 08:50
Kanadyjskie linie lotnicze WestJet zainaugurowały w ostatnich dniach kwietnia połączenie z Halifaxu do Dublina. Pierwsze loty odbyły się przy wykorzystaniu boeinga 737-7CT, choć przewoźnik planował na tę trasę 737 MAX 8.
Reklama
WestJest to przewoźnik, który oferuje z lotniska Halifax Stanfield największą liczbę połączeń na trasach transatlantyckich. Od poniedziałku 29 kwietnia do oferty linii dołączyły bezpośrednie loty z tego portu do Dublina. Kanadyjska linia oferuje połączenia z Halifaxu od 15 lat i odnotowała wzrost liczby połączeń do i z tego lotniska o 160 proc. Tego lata przewoźnika będzie zapewniał pasażerom połączenia bezpośrednie do 15 miast ze średnią liczbą 28 odlotów dziennie. WestJet latał do Dublina już od 2014 roku. Przewoźnik planował pierwotnie wykorzystać na nowym bezpośrednim połączeniu boeingi 737 MAX 8, które zdecydował się zamówić w 2017 roku. Niestety maszyny te pozostają wciąż uziemione na całym świecie po tym jak doszło do dwóch katastrof z ich udziałem, pierwszej w październiku 2018 roku w Indonezji i drugiej w marcu tego roku w Etiopii.


- WestJest kontynuuje strategię inwestowania w rozwój w Halifaxie. Planowaliśmy kolejny krok w tym kierunku poprzez uruchomienie nowego połączenia do Dublina przy wykorzystaniu wydajnych i komfortowych boeingów 737 MAX w tym sezonie letnim - powiedział Tim Croyle, wiceprezes WestJet. - Jesteśmy dumni będąc przewoźnikiem z największą liczbą połączeń transatlantyckich z Halifaxu w ofercie do miejsc takich jak Dublin, Paryż, Londyn i Glasgow. Dzięki temu jesteśmy siłą napędową gospodarki i rynku pracy w regionie.

Boeingi 737 MAX 8, które WestJet planował wykorzystać na nowej trasie oferować miały miejsca w klasach premium i ekonomicznej w wykończeniu z serii Boeing Sky. Przewoźnik posiada już też nowe boeingi 787 dreamliner, które planuje wykorzystywać na lotach z Calgary. Nowe połączenia są zaplanowane tak, aby zapewnić pasażerom optymalne godziny dotarcia do celu z jednoczesnym uwzględnieniem potrzeb społeczności centralnej i graniczącej z Atlantykiem części Kanady.


Nowe połączenie jest rozpisane w grafiku sześć razy w tygodniu, start z Halifaxu do Dublina odbywa się o 22:20, a lądowanie w Irlandii następuje o 7:32 następnego dnia, zaś lot powrotny startuje o 9:00 i dolatuje do Kanady o 11:02 (godziny w czasie lokalnym).

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy