WestJet poleci z Kanady do Szkocji

2 września 2021 11:10
Choć tegoroczny sezon letni na dobre się jeszcze nie zakończył, niektórzy przewoźnicy już myślą o kolejnych wakacjach. Linie WestJet ogłosiły właśnie uruchomienie lotów z Kanady do Szkocji, które wystartują w maju 2022 roku.
Reklama
Kanadyjski przewoźnik niskokosztowy zapowiedział otwarcie nowych tras z Kanady do Europy. Wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu wakacyjnego WestJet poleci z Toronto do Glasgow i Edynburga w Wielkiej Brytanii. O ile linia wykonywała już bezpośrednie przeloty do Glasgow z kanadyjskiego Halifax, tak rotacje do stolicy Szkocji będą zupełną nowością w ofercie przewoźnika.

Pierwszy samolot WestJet odleci z Toronto do Glasgow 20 maja 2022 r. Połączenie realizowane będzie cztery razy w tygodniu, czyli w takim samym wymiarze jak rotacja z Halifax. Rejsy do Edynburga wystartują natomiast w pierwszych dniach czerwca i będą obsługiwane trzykrotnie na przestrzeni całego tygodnia. W sumie WestJet zaoferuje siedem bezpośrednich lotów w tygodniu z Kanady do Szkocji.


- Jesteśmy w trakcie odbudowy naszej międzynarodowej siatki połączeń. W ofercie nie mogło zabraknąć kierunków atrakcyjnych biznesowo i turystycznie. Do takich miejsc z pewnością należy Glasgow i Edynburg. Nasi pasażerowie będą mogli udać się w podróż za ocean w niskich cenach już na wiosnę przyszłego roku - powiedział John Weatherill, przedstawiciel WestJet.

Do obsługi transatlantyckich połączeń przewoźnik wykorzysta samoloty B737 MAX 8, które dysponują 174 miejscami na pokładzie w dwóch klasach (premium oraz ekonomiczna) i zasięgiem ponad 6,5 tys. kilometrów.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy