Nowe połączenie transatlantyckie boeingiem 737

18 stycznia 2020 10:00
Kanadyjskie linie WestJet uruchomią bezpośrednie loty z Halifaxu do Manchesteru. Połączenie będzie obsługiwane boeingami 737-700.
Reklama
Sezonowe rejsy na tej trasie będą realizowane cztery razy tygodniowo od 5 czerwca do 25 października br. Rozkładowy czas przelotu do Europy będzie wynosił 5 godzin i 25 minut. Lot powrotny będzie o niespełna 40 minut dłuższy. Boeingi 737-700 w konfiguracji używanej przez WestJet mogą zabrać na pokład 130 pasażerów w dwóch klasach podróży: premium (12) i ekonomicznej (118). Nowa trasa to już kolejne, po Londynie-Gatwick i Glasgow, połączenie tego przewoźnika do Wielkiej Brytanii, które będą realizowane samolotami boeing 737-700.


- Dodanie przez WestJet kolejnego europejskiego połączenia wzmacnia Bramę Atlantycką i pomoże w rozwoju naszej gospodarki. Doprowadzi to do zwiększenia możliwości handlowych i inwestycji, a także pomoże przyciągnąć więcej studentów, imigrantów i turystów do Nowej Szkocji i całego regionu atlantyckiego - powiedział przy okazji ogłoszenia nowej trasy Stephen McNeil, premier Nowej Szkocji.

Linie w ostatnich miesiącach intensywnie rozwijają swoją siatkę połączeń. W nadchodzącym sezonie pojawią się w niej także loty z Calgary do Rzymu-Fiumicino, a na innych trasach do Europy zwiększona zostanie częstotliwość rejsów. Pasażerowie korzystający z przesiadek w Halifaxie na inne loty WestJet mogą także skorzystać z programu Halifax Stopover, który pozwala zatrzymać się w Nowej Szkocji nawet na tydzień bez zwiększania kosztów biletu.

Fot. WestJet

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy