WestJet i Delta ze zgodą na współpracę w formule joint-venture

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
01 lipca 2019 08:35
Kanadyjski przewoźnik lotniczy West Jet otrzymał od kanadyjskiego urzędu ds. konkurencji zgodę na bliższą współpracę z Deltą w formule joint-venture. Linia z Calgary poinformowała, że kiuro nie zamierza
kwestionować więcej warunków umowy.
Reklama

Międzynarodowe porozumienie wzmocni dotychczasową umowę code-share pomiędzy przewoźnikami. Dzięki niemu pasażerowie będą mogli podróżować na bilecie kupionym od jednej linii na pokładzie drugie przewoźnika na jeszcze większej liczbie połączeń. Dla kanadyjskiej linii oznacza to otwarcie się rynków obsługiwanych przez Delta Air Lines, takich jak południowe Stany Zjednoczone, czy wiele miast w Europie Zachodniej. Natomiast amerykański przewoźnik będzie mógł umocnić swoją pozycje na lotach pomiędzy USA a Kanadą.


Starania się o zgodę na joint-venture pomiędzy liniami rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Jej głównym celem jest osłabienie pozycji Air Canada na przewozach lotniczych pomiędzy USA a Kanadą. WestJet odpowiada za 15 proc. przewozów na tych międzynarodowych trasach, natomiast Delta przewozi tylko 5 proc. pasażerów. Air Canada natomiast gościła na swoich pokładach 23 proc. wszystkich pasażerów, którzy podróżowali z USA do Kanada.

- To znaczące osiągnięcie przybliża nas do wdrożenia wspólnego przedsięwzięcia, które zapewnia doświadczenia na światowym poziomie w podróżach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kanadą - powiedział Ed Bastian, prezes Delty.

Partnerstwo pomiędzy przewoźnikami pozwoli na wzmocnienie umów codeshare, rozbudowanie wzajemnych korzyści w programach lojalnościowych, zoptymalizowanie ruchu pomiędzy hubami obu linii oraz na poprawienie komfortu pasażerów na lotach łączonych. Po otrzymaniu niezbędnej zgody z amerykańskiej strony obie firmy rozpoczną wspólną kampanię marketingową i sprzedażową.

Fot. Wikipedia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy