WestJet poleci do Rzymu

4 listopada 2019 08:00
WestJet, kanadyjski tani przewoźnik, zapowiedział uruchomienie nowej trasy z Calgary do Rzymu-Fiumicino.
Reklama
Nowe połączenie, pod warunkiem uzyskania rządowej zgody, ma zostać zainaugurowane 2 maja 2020 r. i być wykonywane wyłącznie w okresie sezonu letniego. Rozkład zakłada trzy rotacje tygodniowo skorelowane w Calgary z rejsami z/do: Vancouver, Edmonton, Winnipeg, San Francisco i Los Angeles.
  • WS 032 Calgary - Rzym-Fiumicino 18:00 - 12:00+1 (---456-)
  • WS 033 Rzym-Fiumicino - Calgary 14:00 - 16:33 (----567)
- Bez względu na to czy mają włoskie korzenie czy też po prostu umieścili wizytę w Rzymie na liście swoich marzeń, Kanadyjczycy z Zachodu nigdy nie mieli wygodnego, bezpośredniego połączenia z Wiecznym Miastem - powiedział Ed Sims, dyrektor generalny WestJet. - Dalsza ekspansja WestJet na trasach międzynarodowych realizowanych z Calgary pokazuje nasze zaangażowanie w tworzenie w tym mieście hubu lotniczego na międzynarodową skalę. Przelot na pokładzie dreamlinera i czas podróży nieporównywalnie krótszy do czasu uzyskiwanego przy podróży przez lotniska położone na wschodzie Kanady, pozycjonuje naszą ofertę jako preferowaną opcję podróży przez Atlantyk w celu spędzenia letniego urlopu w pięknym i zabytkowym Rzymie - dodał Sims.


To nie koniec nowości przygotowywanych przez przewoźnika. WestJet zwiększy także częstotliwość rejsów na trzech innych trasach z Calgary - do Londynu-Gatwick (siedem lotów tygodniowo zamiast sześciu od 14 kwietnia 2020 r.), Paryża (sześć lotów tygodniowo w szczycie sezonu letniego, tj. od 2 czerwca) oraz Dublina (trzy razy tygodniowo od 30 maja).

Wszystkie połączenia przez Atlantyk realizowane będą boeingami 787-9, na pokładzie których znajduje się 16 foteli w klasie biznes, 28 w klasie ekonomicznej premium i 276 w klasie ekonomicznej.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy