WestJet przywróci 737 MAX na kanadyjskie niebo

11 stycznia 2021 10:05
Kanadyjski przewoźnik spodziewa się, że jeszcze w tym miesiącu zabierze na pokład 737 MAX pierwszych pasażerów. Najpierw planowana jest jednak seria lotów testowych.
Reklama

Kanadyjski WestJet ogłosił zamiar przywrócenia swojego 737 MAX na kanadyjskie niebo. Linia lotnicza podkreśla jednak, że zaprosi pasażerów na pokład MAX-a tylko i wyłącznie kiedy samolot będzie gotowy do bezpiecznego powrotu. Przed rozpoczęciem lotów komercyjnych, przewoźnik planuje w połowie stycznia 2021 r. serię lotów testowych, podczas których okaże się, czy samolot spełnia wszystkie niezbędne wymagania.

Linia ujawniła, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy komercyjny lot 737 MAX powinien odbyć się 21 stycznia 2020 r. Będzie to rejs pomiędzy Calgary a Toronto. Początkowo, przez cztery tygodnie, boeing będzie wykonywał na tej trasie trzy loty w ciagu tygodnia. Z czasem rejsów ma być więcej.


Kontynuujemy współpracę z Transport Canada, a nasz pierwszy MAX będzie gotowy do bezpiecznego powrotu do służby 21 stycznia. [...] FAA, Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego UE i wiele innych organów regulacyjnych na całym świecie spędziło ponad rok na badaniu 737 MAX pod kątem zalecanych zmian w oprogramowaniu, szkoleń pilotów i wymaganiach konserwacyjnych. Jesteśmy całkowicie pewni i ufni co do zmian, które wdrożono. Szczegółowa analiza zastosowana przez Transport Canada zapewnia dodatkowe zaufanie do samolotu i jego bezpiecznego powrotu – powiedział w oświadczeniu Ed Sims, prezes i dyrektor generalny WestJet.


17 grudnia 2020 r. eksperci Transport Canada formalnie zaakceptowali zmiany w 737 MAX oraz określili dodatkowe wymagania dotyczące przywracania maszyn i szkoleń dla kanadyjskich pilotów. Decyzja organu o zatwierdzeniu 737 MAX miała miejsce po wyrażeniu zgody Federalnego Urzędu Lotnictwa USA na wznowienie operacji 737 MAX.

Fot.: Boeing

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy