United Airlines pierwszą linią bez określania płci

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
25 marca 2019 11:30
3 komentarze
United Airlines ogłosiły w piątek (22.03), że staną się pierwszą linią, która zaoferuje klientom możliwość dokonania rezerwacji bez określania płci według tradycyjnego podziału (ang. non-binary gender).
Reklama

Podczas rezerwacji lotów lub rejestracji do programu lojalnościowego MileagePlus, obok tradycyjnych skrótów Mr., Ms., Mrs., możliwe będzie umieszczenie przed swoim nazwiskiem tytułu Mx. Klienci będą mogli identyfikować się jako mężczyźni (male), kobiety (female), osoby nieujawnione (undisclosed) lub nieokreślone (unspecified).

Brak tożsamości płciowej (ang. non-binary gender, genderqueer) charakteryzuje osoby, które nie wytworzyły, nie otrzymały albo zrezygnowały z tradycyjnej identyfikacji płciowej, opartym na rozróżnieniu na mężczyzn i kobiety. Kilka amerykańskich stanów, w tym Kolorado, Kalifornia, Oregon, Minnesota, Maine i Waszyngton oraz DC, oferuje także opcje X gender w prawach jazdy.


- United Airlines jest dumny, że jako pierwszy zaoferował opcję rezerwacji nieokreślającej płci. Decyzja była efektem licznych próśb i lobbyingu ze strony organizacji działających na rzecz osób LGBT+. Jednocześnie cieszymy się, że możemy w zadowalający sposób oferować nasze usługi dla wszystkich klientów, niezależnie od tego, czy identyfikują się jako kobieta lub mężczyzna, czy też nie. Podejmujemy także kroki, w postaci dodatkowych szkoleń naszych pracowników, aby wykazać się troską i zrozumieniem dla wszystkich pasażerów oraz pracowników - powiedział Toby Enqvist, dyrektor United Airlines ds. obsługi klienta.


W lutym br. branżowe stowarzyszenie A4A (Airlines for America) zapowiedziało wprowadzenie podczas procesu rezerwacji u swoich przewoźników nowych opcji dotyczących płci. Członkami A4A są m. in. Alaska Airlines, American Airlines, Hawaiian Airlines, JetBlue, Southwest Airlines, czy właśnie United Airlines, które jako pierwsze zdecydowało się na wprowadzenie zmian. A4A zapowiedział, że wdrożenie nowych opcji płci zależy od poszczególnych przewoźników, ale od 1 czerwca 2019 r. będzie to u zrzeszonych przewoźników standard.

- Amerykańscy przewoźnicy cenią sobie kulturę różnorodności i integracji, zarówno w miejscu pracy, jak i dla pasażerów. Każdego dnia ciężko pracujemy, aby zaspokoić potrzeby wszystkich podróżnych, zapewniając jednocześnie bezpieczne i miłe doświadczenia z podniebnych podróży - podało A4A w oświadczeniu dotyczącym zmian.

Fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c0020 2019-05-13 16:40   
gość_c0020 - Profil gość_c0020
Do gość_bb604
Znam kilka systemów rezerwacyjnych i żaden nie umożliwia zaznaczenia, że ktoś jest zboczkiem i jest gotów zapłacić więcej za miejsce obok panny. Swoją drogą, to chęć siedzenia obok panny wydaje się właśnie normalna, a wspomniany zboczek powinien preferować raczej miejsce obok mężatki...
Po co natomiast podawanie płci? Rzecz prozaiczna, ale dość ważna: na potrzeby wyważenia samolotu. Średnia waga mężczyzny i kobiety przyjęta do wyważenia różni się o ~10kg. W przypadku np. 200 pasażerów różnica może więc wynieść nawet 2 tony. A taki błąd już może mieć niekorzystny pływ na ekonomikę lotu.
pengos 2019-03-25 15:20   
pengos - Profil pengos
W sumie jedyny pożytek, że jest o jedną opcję do pomylenia mniej. Choć ciekaw jestem, czy gdybym zaznaczył "Pani Pengos" przy kupowaniu biletu w Ryanie to by mnie skasowali za konieczność dokonania zmiany ;)
gość_bb604 2019-03-25 13:14   
gość_bb604 - Profil gość_bb604
Zawsze mnie zastanawialo a w jakim celu podaje sie swoja plec przy rezerwacji? Zwlaszcza okreslenie Ms lub Mrs. Co to kogo obchodzi czy jakiekolwiek ma znaczenie czy ktos jest panna czy mezatka? Jak panna to nie poleci albo ma zaplacic wiecej a moze dostanie miejsce obok zboczka co zaplacil wiecej by siedziec kolo panny?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama