Recenzja: GOL Premium Lounge w São Paulo-Guarulhos

24 marca 2019 10:22
Należący do brazylijskich linii GOL Premium Lounge to standardowa, nieźle wyposażona poczekalnia biznesowa w najstarszym terminalu lotniska São Paulo-Guarulhos.
Reklama
Salon dysponuje dość solidnym bufetem, czterema kabinami prysznicowymi i mini-salonem spa. W godzinach szczytu bywa jednak mocno zatłoczony, a więc nie jest idealnym wyborem dla osób poszukujących spokojnych warunków do pracy lub odpoczynku.

Linie GOL prowadzą dwie poczekalnie na lotnisku São Paulo-Guarulhos: międzynarodową, którą recenzujemy oraz przeznaczoną dla pasażerów krajowych. Obie znajdują się w terminalu 2, który stanowi najstarszą część tego największego portu brazylijskiego. Aby dotrzeć do salonu międzynarodowego należy po przejściu kontroli bezpieczeństwa skręcić w lewo i kierować się oznaczeniami "Salas VIPs". Poczekalnia znajduje się na piętrze ponad główną halą odlotów - można do niej wjechać windą lub wejść schodami. Przy wejściu na górę widać, jak przestarzała jest konstrukcja tego terminalu.


Z czynnego całą dobę salonu mogą korzystać osoby podróżujące rejsami międzynarodowymi GOL w klasie ekonomicznej premium (linie te nie oferują klasy biznes), posiadacze kart statusowych GOL Smiles Gold i Diamond, a także klienci linii partnerskich (m.in. Air France, KLM, Delta, Avianca Brasil) lecący w klasie biznes, bądź mający prawo wstępu ze względu na wysoki status w określonych programach lojalnościowych. Oprócz tego poczekalnia jest dostępna dla użytkowników kart Priority Pass, Lounge Club, Lounge Pass, Diners, Lounge Key i Dragon Pass. Należy pamiętać, że wejście odbywa się wówczas na zasadach określonych przez wystawcę danej karty, a więc może być bezpłatne lub odpłatne, dawać możliwość zaproszenia określonej liczby gości itp. Osoby nieposiadające żadnej z tych kart mogą wykupić jednorazowe wejście do poczekalni za 50 USD.


Wnętrza oddanego do użytku niespełna trzy lata temu salonu zaprojektowało lokalne studio Sá & Cioni. Składa się on z wydzielonej recepcji oraz z jednego, bardzo przestronnego pomieszczenia, które dzięki wewnętrznym ściankom i odpowiednio dobranemu ustawieniu mebli zostało wizualnie podzielone na kilka mniejszych przestrzeni.


Charakterystycznym elementem wystroju poczekalni jest połączenie różnych materiałów: skóry, drewna i kamienia tworzących razem spójną i interesującą całość.


W poczekalni przewidziano kilkadziesiąt miejsc siedzących. Do dyspozycji są fotele, ławy, wysokie krzesła barowe i specjalnie urządzone wnęki. Liczba miejsc jest wystarczająca, aczkolwiek w godzinach szczytu lounge jest mocno oblegany przez pasażerów.


Przy większości miejsc zamontowano gniazdka elektryczne, nie ma więc problemu z podłączeniem sprzętu elektronicznego. W lounge działa darmowy internet bezprzewodowy. W kilku miejscach wiszą tablice z bieżącymi informacjami dotyczącymi odlotów. Warto je śledzić na bieżąco, gdyż poczekalnia działa w formule "cichej" - obsługa nie podaje osobnych komunikatów o rozpoczęciu boardingu itp.


Lounge zapewnia całkiem dobry widok na płytę lotniska, choć niektóre szyby w oknach proszą się o bardziej regularne mycie.


Dla chętnych przygotowano odgrodzony od pozostałej części pomieszczenia kącik telewizyjny. Na miejscu jest również dostępny bar, ale w trakcie mojej wizyty nie było w nim żadnej obsługi. Zamiast tego na blacie pozostawiono kilka butelek wina. W porze obiadowej nie było w ofercie żadnych mocniejszych trunków.


Rzadko spotykanym w poczekalniach biznesowych udogodnieniem jest stanowisko do czyszczenia butów. W wybranych godzinach z usługi tej można skorzystać bezpłatnie. Na miejscu działa także mały salon spa, w którym można zamówić szybki masaż twarzy, pleców itp.


W salonie dostępne są także cztery kabiny prysznicowe, w których goście mogą odświeżyć się w czasie oczekiwania na swój lot.


Strefa bufetowa została połączona z wizualnie wyodrębnioną jadalnią wyposażoną w wygodne do spożywania posiłków stoliki.


Oferta kulinarna jest zadowalająca. Goście mogą wybierać między różnymi zimnymi i ciepłymi opcjami, a także skorzystać z przyzwoitego wyboru soków i napojów gazowanych.


Podczas lunchu podawano m.in. kilka rodzajów gotowych kanapek, mozzarellę z oliwkami, dwa typy sałatek wraz dodatkami (m.in. ser, salsa z pomidorów, dipy). Nie brakowało pão de queijo, czyli chlebków serowych, które są obowiązkową pozycją w brazylijskich bufetach.


Do wyboru były także desery w postaci różnorodnych ciastek, słodkich kremów i świeżych owoców.


Wystarczająca była też oferta ciepłych dań: w menu przewidziano kilka potraw mięsnych, ryż, makaron z dodatkami i zupę. Zamiast standardowych bemarów do ich prezentacji użyto garnków, co nasuwa skojarzenie z domowym obiadem.


Oprócz głównego bufetu w salonie wydzielono jeszcze osobne stanowisko z samoobsługowym ekspresem do kawy i drobnymi przekąskami.


GOL Premium Lounge w São Paulo-Guarulhos to standardowa, ale w pełni funkcjonalna poczekalnia biznesowa będąca dobrym miejscem na krótki przystanek dla osób podróżujących rejsami międzynarodowymi z tej części lotniska. Nie jest to wprawdzie najlepszy salon tego typu w Guarulhos, ale jego oferta stoi ogólnie na solidnym poziomie.


Mimo że poczekalnia bywa zatłoczona w godzinach szczytu można w niej bez większych problemów znaleźć wolne miejsca. Dostępny bufet jest przyzwoicie zaopatrzony z dość dużym wyborem ciepłych dań, choć w środku dnia brakuje w nim m.in. mocniejszych alkoholi. Dużym udogodnieniem jest także możliwość skorzystania w salonie z kabin prysznicowych.

Fot. M. Stus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy