W USA powstaje pierwsza chrześcijańska linia lotnicza

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
21 grudnia 2018 09:30
9 komentarzy
Judah 1 - tak się nazywa zakładana w Stanach Zjednoczonych linia lotnicza. Według przewoźnika będzie to pierwsza chrześcijańska linia lotnicza na świecie, choć w rzeczywistości to nie jedyna próba utworzenia takiego przewoźnika.
Reklama

Firma początkowo miała funkcjonować jako prywatny operator lotniczy, ale plany zmieniono i po uzyskaniu certyfikatu linia ma oferować także loty komercyjne. Główną bazą linii jest regionalny port lotniczy North Texas. Na razie stacjonuje tam jeden mcdonnell Douglas MD-80, docelowo w przyszłym roku kiedy linia ma oficjalnie wystartować we flocie będzie łącznie pięć MD-80 i dwa boeingi 767. Na tym jednak nie kończą się plany przewoźnika - w ciągu pięciu lat linia ma korzystać z 20 samolotów.

Twoje ręce, Boża miłość, Nasze skrzydła - tak brzmi oficjalny slogan powstającego przewoźnika. Zgodnie z założeniami przynajmniej na początku linia będzie wykonywać krajowe loty czarterowe dla kościołów i organizacji misyjnych.

Co ciekawe pasażerowie nie będą w ogóle musieli płacić za bagaż, a co więcej będą mogli zabierać go więcej niż w innych liniach. Taka oferta została przygotowana specjalnie dla misjonarzy, którzy często narzekają na zgubione lub uszkodzone walizki, w których przewożą m.in. duże ilości jedzenia i sprzętu medycznego dla potrzebujących.


- Linia wybrała sobie misję rozprzestrzeniania Słowa Bożego miliardom ludzi, poprzez loty. Bóg przemówił do mnie wykorzystując moją pasję do lotnictwa, szczególnie do dużych samolotów, widziałem rzędy i rzędy samolotów, pełne jedzenia i zapasów - mówi Aaron Everett, pomysłodawca i prezes Judah 1.

To nie pierwsze w historii próby stworzenia chrześcijańskich linii lotniczych. W latach 1985-1987 funkcjonował amerykański przewoźnik pod nazwą The Lord's Airline, czyli dosłownie "Boża Linia". Wykonywał on loty w głównej mierze czarterowe m.in. z Miami do Tel-Awiwu.

Przewoźnik należał do tzw. dry airlines, w trakcie lotu zabronione było picie alkoholu czy palenie papierosów. Pasażerowie poza tym nie mieli dostępu do rozrywki pokładowej, ale za to dostawali bezpłatne egzemplarze Biblii i Tory. Linia posiadała tylko jeden samolot typu DC-8 i zbankrutowała po dwóch latach funkcjonowania.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f4d4b 2018-12-27 14:28   
gość_f4d4b - Profil gość_f4d4b
islamskich linii jest od groma - wiec niech i im sie uda jako przeciw waga
gość_e4ac3 2018-12-26 18:11   
gość_e4ac3 - Profil gość_e4ac3
A ja czekam na Rydzyk-Air
gość_6e592 2018-12-23 17:48   
gość_6e592 - Profil gość_6e592
... czekam na TORUŃ AIRWAYS
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama