Air New Zealand rozpoczyna cięcie kosztów

3 grudnia 2018 10:23
Air New Zealand zaplanowało zakrojone na szeroką skalę działania mające na celu obniżenie kosztów w obliczu rosnących cen paliw.
Reklama
W zeszły poniedziałek (26.11) dyrektor zarządzający nowozelandzkiej linii Christopher Luxon zapowiedział pracownikom, że do 1 lipca 2019 możliwe jest zaoszczędzenie około 30 mln dolarów nowozelandzkich (20,6 mln USD).

- Oszczędności przyjdą w ramach całego pakietu zmian, który zawierać będzie zarówno redukcję wydatków uznaniowych czy programów pracowniczych jak i zmniejszenie ilości zasobów - powiedział Christopher Luxon, dyrektor zarządzający Air New Zealand. - Zwróciłem się też do kadry zarządzającej aby zidentyfikowali do stycznia inne możliwe źródła zrównoważonych i długoterminowych oszczędności. Zaproponowane przez nich zmiany będziemy mogli wprowadzić od nowego roku fiskalnego, czyli od 1 lipca - dodał Luxon.


Luxon zauważył też, że choć ceny paliw w ostatnim czasie nieco spadły, to i tak są zdecydowanie wyższe niż rok temu i musi upewnić się, że biznes w rzeczywistości rosnących cen paliw będzie nadal wystarczająco elastyczny i pewny. Według dyrektora program zabezpieczający kondycję ekonomiczną Air New Zealand będzie w stanie redukować negatywny wpływ wahań cen na rynku paliw, ale tylko w krótkim okresie i nie będzie to wystarczającym rozwiązaniem problemu.


- Aby zapewnić sobie mocną pozycję na rynku teraz i w dłuższej perspektywie, musimy wygospodarować nieco czasu na dostosowanie się do nowej rzeczywistości rynku paliw - powiedział Luxon.

Air New Zealand szacuje, że tegoroczny rachunek linii za paliwo wyniesie ponad 1,3 mld NZD, w stosunku do 987 mln NZD w 2017 i 827 mln NZD w roku 2016.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy