×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Icelandair Group rezygnuje z wykupu WOW Aira


Icelandair Group oficjalnie porzuciło plany przejęcia linii WOW Air. Rozmowy anulowano po tym jak stało się jasne, że islandzki low-cost nie spełni wymaganych warunków.


Dyrektor generalny Icelandaira, Bogi Nils Bogason powiedział, że przejęcie WOW Aira "nie przejdzie" i cała ta sytuacja jest "bardzo rozczarowująca". 

Islandzki przewoźnik niskokosztowy nie jest w stanie spełnić postawionych warunków i z tego powodu zarząd Icelandair Group nie zarekomenduje swoim akcjonariuszom, żeby ci zgodzili się na wykonanie transakcji. Grupa nie zamierza proponować odroczenia decyzji w sprawie nabycia udziałów w WOW Air. 

W związku z tą sytuacją obie strony zgadzają się zrezygnować z powyższej umowy zakupu - dodał Bogason. 


Grupa Icelandair zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zorganizuje jutro (30.11) spotkanie akcjonariuszy. W agendzie obrad znajduje się punkt o propozycji upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego Icelandair Group. 

Dalszy los linii WOW Air jest na ten moment niewiadomą, zarząd przewoźnika prowadzi rozmowy, po których podejmie decyzję jaka przyszłość czeka spółkę. Islandzkie media spekulowały, że w związku z problemami finansowymi pracownicy nie dostaną wypłat w najbliższy piątek. Jednak przewoźnik poinformował, że wypłacenie wynagrodzeń jest niezagrożone. 

fot. materiały prasowegość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie