Icelandair Group rezygnuje z wykupu WOW Aira

29 listopada 2018 17:00
Icelandair Group oficjalnie porzuciło plany przejęcia linii WOW Air. Rozmowy anulowano po tym jak stało się jasne, że islandzki low-cost nie spełni wymaganych warunków.
Reklama
Dyrektor generalny Icelandaira, Bogi Nils Bogason powiedział, że przejęcie WOW Aira "nie przejdzie" i cała ta sytuacja jest "bardzo rozczarowująca".

Islandzki przewoźnik niskokosztowy nie jest w stanie spełnić postawionych warunków i z tego powodu zarząd Icelandair Group nie zarekomenduje swoim akcjonariuszom, żeby ci zgodzili się na wykonanie transakcji. Grupa nie zamierza proponować odroczenia decyzji w sprawie nabycia udziałów w WOW Air.

- W związku z tą sytuacją obie strony zgadzają się zrezygnować z powyższej umowy zakupu - dodał Bogason.


Grupa Icelandair zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zorganizuje jutro (30.11) spotkanie akcjonariuszy. W agendzie obrad znajduje się punkt o propozycji upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału zakładowego Icelandair Group.

Dalszy los linii WOW Air jest na ten moment niewiadomą, zarząd przewoźnika prowadzi rozmowy, po których podejmie decyzję jaka przyszłość czeka spółkę. Islandzkie media spekulowały, że w związku z problemami finansowymi pracownicy nie dostaną wypłat w najbliższy piątek. Jednak przewoźnik poinformował, że wypłacenie wynagrodzeń jest niezagrożone.

fot. materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy