WOW Air 2.0 zamiast pasażerów będzie woził... ryby

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
31 października 2019 09:35
Restart islandzkiego WOW Aira wciąż się opóźnia. Zmienił się także model biznesowy przewoźnika, który przynajmniej na początku zamiast pasażerów ma przewozić...ryby i inne ładunki.
Reklama

Michelle Ballarin, stojąca za Oasis Aviation Group i USAerospace zapowiadała, że WOW Air zaprosi na pokład pasażerów w październiku br. na trasie z Keflaviku do Waszyngtonu-Dulles. Teraz pod koniec tego miesiąca wiadomo dwie rzeczy - linia rozpocznie swoją działalność z wielomiesięczny opóźnieniem, zaś pierwszymi pasażerami na pewno nie będą ludzie, a ryby. WOW Air przynajmniej na początku zamierza być linią towarową i wozić fracht z Islandii do Stanów Zjednoczonych.

Islandzki przewoźnik może rozpocząć działalność dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni - podaje islandzki serwis RUV. Ballarin posiada zdecydowanie większe doświadczenie w transporcie dóbr niż ludzi, ponadto wymagania dla linii cargo są mniejsze niż dla pasażerskiej. W dodatku na Islandii rynek przewozów towarów jest zdecydowanie zmonopolizowany przez Icelandaira. Jednak nagła zmiana strategii z przewozu ludzi na przewóz ryb i frachtu jest co najmniej zaskakująca i wymaga zupełnie innych przygotowań.


Projekt wznowienia działalności WOW Aira w wykonaniu Ballarin był co najmniej kontrowersyjny. Po pierwsze, linia zamierzała skupić się na zapewnieniu lepszego odżywiania na pokładzie. W tym celu firma od dwóch lat współpracowała z szefem kuchni restauracji z trzema gwiazdkami Michelin.

Drugim pomysłem było wykorzystanie technologii skanowania biometrycznego, tak aby skrócić czas potrzebny na boarding do samolotu. Skanowanie byłoby dostępne zarówno na lotnisku w Dulles jak i w Keflaviku.

Trzecim najbardziej kontrowersyjnym pomysłem było zapewnienie wstępu do poczekalni biznesowych dla wszystkich pasażerów w samolocie. Ta opcja byłaby dostępna na wszystkich lotniskach, z których będzie latać WOW, co więcej miałaby być ona wliczona w cenę biletu.

Zastanawiające jest zatem, że po tylu przygotowaniach i opracowaniu niecodziennej oferty dla pasażerów, linia nagle decyduje się na zmianę strategii biznesowej i przejście na transport towarów. Jeszcze ciekawsze jest to czy WOW 2.0 faktycznie wystartuje.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy