Amerykanie wykupili aktywa WOW Aira. Planują reaktywację

16 lipca 2019 10:17
Amerykańscy inwestorzy wykupili aktywa upadłej linii WOW Air. Nieznani inwestorzy nabyli prawa m.in. do logo i marki WOW Air i planują wskrzeszenie przewoźnika.
Reklama
Niektórzy byli managerowie linii WOW Air wspólnie pracują nad utworzeniem nowych budżetowych linii na Islandii. Oprócz tego nieznani amerykańscy inwestorzy zakupili aktywa WOW Aira takie jak logo i markę WOW Air, stronę internetową i domenę, podręcznik operacji lotniczych, system rezerwacji, pozostałe oprogramowanie, komputery, części zamienne i mundury załogi itd.

Nowi inwestorzy planują wskrzeszenie lowcosta i uruchomienie lotów do Europy i Ameryki Północnej, na fundamentach WOW Air i zgodnie z filozofią, która leżała u podstaw modelu biznesowego linii.


Nie wiadomo, kto stoi za tym przedsięwzięciem. Możliwe, że aktywa wykupił fundusz Indigo Partners, który przed upadkiem przewoźnika był zainteresowany inwestycją. Paradoksalnie pod wieloma względami zainwestowanie w WOW Air byłoby w tym momencie korzystniejsze niż wcześniej, gdyż aktywa można było zakupić po niższych kosztach. Nie wiadomo czy w projekt jest zaangażowany były prezes islandzkiej linii, Skúli Mogensen.

To już drugi projekt w ostatnim czasie zakładający utworzenie linii niskokosztowej na Islandii. Zakładając wykorzystanie marki WOW Air amerykańscy inwestorzy mogą mieć przewagę nad twórcami projektu WAB.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy