×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


WestJet poleci z Halifaxu do Dublina


WestJet, kanadyjska tania linia lotnicza z siedzibą w Calgary, uruchomi nową trasę pomiędzy Halifaxem i Dublinem. Będzie to czwarta europejska trasa z lotniska w Nowej Szkocji tego przewoźnika.Od 29 kwietnia do 25 października 2019 r. WestJet zaoferuje wpierw pięć, a potem siedem lotów tygodniowo pomiędzy lotniskiem Halifax-Stanfield a Dublinem. Połączenie będzie obsługiwane przez samoloty firmy Boeing B737 MAX 8, które mogą zabrać na pokład 174 pasażerów (12 w klasie premium i 162 w klasie ekonomicznej). Od 22 maja br. odloty z Halifax będą odbywać się codziennie o godz. 22:20. Przyloty do Irlandii przewidywane są o godz. 7:33 następnego dnia. W drogę powrotną do Kanady samolot WestJet wyruszać będzie o godz. 7:33, żeby wylądować w Halifaxie o godz. 11:02. Wszystkie godziny rozkładu lotów zostały podane według czasu lokalnego.  


Na nowej trasie WestJet będzie latał sam, czyli bez konkurencji. Dublin to czwarte połączenie kanadyjskiego przewoźnika do Europy z Halifaxem, po Paryżu-CDG, Londynie-Gatwick i Glasgow. Pierwsze transatlantyckie rejsy WestJet wykonał w 2014 r. z St.John's do Dublina. Od 1 czerwca br. linia połączy też stolicę Irlandii z Calgary, wykorzystując na tej trasie Dreamlinera B787-9 (16 miejsc w klasie biznes, 28 w premium i 276 w ekonomicznej). Takim samym samolotem będą realizowane rejsy z Calgary do Paryża-CDG i Londynu-Gatwick, które przewoźnik rozpocznie w kwietniu br.

WestJet rozwija połączenia z międzynarodowego lotniska Halifax już od 15 lat i obecnie zapewnia z tego portu bezpośrednie loty do 16 miast, w tym do Londynu-Gatwick, Paryża-CDG, Dublina, Glasgow, Toronto, Vancouver i Calgary. W szczycie sezonu przewoźnik oferuje z Halifaxu ponad 25 lotów dziennie.

fot. mat. prasowegość_b1bca - Profil
gość_b1bca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie