Singapore ma trudności ze sprzedażą

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 listopada 2018 09:22
Według najnowszych doniesień z Azji, Singapore Airlines muszą stawić czoła słabym wynikom sprzedaży biletów w klasie ekonomicznej premium na niedawno uruchomionych połączeniach do Stanów Zjednoczonych.
Reklama

Chodzi o połączenia przewoźnika do Newark-Liberty oraz Los Angeles-International, które obsługiwane są airbusami A350-900 Ultra Long Range (wersja o przedłużonym zasięgu). Według zapewnień producenta, samolot ten może przelecieć bez międzylądowania 18 tys. km, co równa się ok. 19 godzinom ciągłego lotu.

Airbus z barwach Singapore został skonfigurowany dla 161 pasażerów - posiada 67 miejsc w klasie Business oraz 94 w Premium Economy. To właśnie z drugą z wymienionych klas podróży przewoźnik ma niemały problem.


Jako przyczynę słabej sprzedaży władze Singapore Airlines podają fakt, że amerykańscy pasażerowie nie są jeszcze przyzwyczajeni do klasy ekonomicznej premium, ponieważ ich rodzimi przewoźnicy na ogół nie oferują takiego produktu. Można podejrzewać, że w rzeczywistości pasażerowie nie chcą decydować się na spędzenie tak długiego czasu w samolocie w warunkach gorszych niż klasa business.

- Myślę, że powinniśmy kontynuować stymulację sprzedaży i zachęcać pasażerów do wyboru produktu oferowanego w klasie ekonomicznej premium. Pasażerowie muszą "nauczyć się" takiej oferty i z czasem będą chętnie z niej korzystać. Początkowo będziemy przekonywać potencjalnych klientów atrakcyjnymi cenami, jednak wkrótce pasażerowie zobaczą, że jest to oferta warta nawet swojej regularnej ceny, z uwagi na długość tych lotów - powiedział dla Reutres Mak Swee Wah, wicedyretor zarządzający ds. sprzedaży Singapore Airlines.

Warto przypomnieć, że loty pomiędzy Singapurem oraz Nowym Jorkiem (Newark) i Los Angeles były już w przeszłości obsługiwane przez Singapore przy pomocy maszyn Airbus A340-500, które skonfigurowane były jedynie w klasie biznes i posiadały 100 takich miejsc dla pasażerów. Loty zostały zawieszone w 2013 roku wraz z wycofaniem tych samolotów.


Obecne połączenie z Singapuru do Newark zostało uruchomione 11 października br. i jest obsługiwane codziennie. Rozkładowy czas lotu wynosi 17 godzin i 50 minut, podczas gdy lot powrotny ma trwać 18,5 godziny. Z kolei loty z Miasta Lwa do Kalifornii dostępne są od 2 listopada br. i trwają 15 godzin i 10 minut, a powrotne - 17 godzin i 50 minut. Obecnie na tej trasie można polecieć raz dziennie, jednak od stycznia 2019 częstotliwość lotów ma być zwiększona do 10 tygodniowo.

3 września 2019 roku otwarte zostanie kolejne połączenie w siatce Singapore Airlines do Stanów Zjednoczonych - tym razem Airbus A350-900 poleci do Seattle-Tacoma w stanie Waszyngton.

Singapore Airlines były pierwszym klientem modelu A350 o wydłużonym zasięgu i odebrały dotychczas 4 z 7 zamówionych egzemplarzy.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama