×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Astana tworzy własną linię niskokosztową


Air Astana poinformowała, że w pierwszej połowie przyszłego roku uruchomi własną linię niskokosztową, FlyArystan.


Jak deklaruje przedstawiciele Air Astana, model biznesowy nowej linii będzie nawiązywać do klasycznego modelu LCC, reprezentowanego np. przez easyJet, Indigo, Cebu Pacific czy Air Asia.

Nowo powołany przewoźnik ma oferować oczywiście niskie ceny biletów lotniczych - według wstępnych danych ich koszt ma stanowić około połowy wartości obecnych biletów Air Astana. Początkowo FlyArystan ma koncentrować się głównie na trasach krajowych - ale w perspektywie kilku lat przewiduje się rozszerzenie działalności na trasy międzynarodowe.


Zespół zarządzający FlyArystan został już powołany i składa się z kilku doświadczonych menedżerów Air Astana, którzy pracowali nad rozwojem linii przez ostatnie 16 lat. Zespołem będzie kierował Tim Jordan, z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu LCC nabytym w Cebu Pacific oraz Virgin Blue. 

FlyArystan jest wynikiem poważnych przemyśleń, wewnętrznego planowania i szybko zmieniającego się otoczenia biznesowego w skali lokalnej i regionalnej. Decyzja ta powinna okazać się bardzo opłacalna z punktu widzenia rozwoju grupy Air Astana i mamy nadzieję, że zostanie bardzo mile odebrana przez podróżnych z Kazachstanu, którzy będą mogli skorzystać ze znacznie tańszych biletów lotniczych na trasach krajowych i regionalnych - powiedział Peter Forster, dyrektor generalny Air Astana.

W pierwszym roku działalności flota FlyArystan ma składać się z czterech samolotów, ale do 2022 r. urośnie do co najmniej 15 samolotów. Pierwsze bazy operacyjne i trasy zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach. 


gość_a8f80 - Profil
gość_a8f80
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie