×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szczecin: Waimea podpisała umowę z Welcome AS


Waimea Holding podpisał umowę z Welcome Airport Services na obsługę handlingową przesyłek towarowych w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Obiekt, którego budowa rozpocznie się jesienią tego roku, ma zostać oddany do użytkowania na koniec II kwartału 2019 roku.Umowa wynajmu powierzchni logistycznej w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów Welcome Airport Services została podpisana w Warszawie 26 września br. Welcome Airport Services na powierzchni 2 tys. mkw. będzie świadczyć kompleksową obsługę handlingową przesyłek towarowych w obiekcie. Welcome Airport Services jest największym pod względem ilości obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Firma świadczy usługi obsługi naziemnej samolotów, pasażerów i cargo kilkudziesięciu liniom lotniczym z całego świata.


Jesteśmy niezwykle zadowoleni z podpisania umowy z Waimea Holding na obsługę handlingową w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów. Port Lotniczy w Goleniowie posiada doskonałą lokalizację, aby pełnić funkcję lotniczego hubu towarowego dla Pomorza Zachodniego i północno-wschodnich Niemiec. Widzimy bardzo duży potencjał w tej lokalizacji. Jesteśmy agentem handlingowym z wieloletnim doświadczeniem. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie i stale szkolimy nasz personel, aby spełnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa operacji lotniczych. Dzięki temu dajemy naszym partnerom cenne poczucie bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości usługi – podkreśla Piotr Wieczorek, prezes zarządu Welcome Airport Services. – Rynek cargo lotniczego rozwija się bardzo dynamicznie i ma olbrzymi potencjał. Przewozy lotnicze cargo stanowią jeden z filarów rozwoju gospodarczego, w szczególności są wsparciem dla innowacyjnych gałęzi przemysłu oraz dla handlu. Rola transportu lotniczego w Polsce będzie rosła, a wraz z nią rozwijać się będzie rynek usług handlingowych – dodaje Wieczorek.

Nowoczesny terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów o łącznej powierzchni 5 880 mkw. wraz z powierzchnią biurowo-socjalną będzie stanowił integralną część infrastruktury międzynarodowego Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów i zapewni kompleksową obsługę frachtu lotniczego na Pomorzu Zachodnim.

Z niezwykłą aprobatą przyjęliśmy informację o podpisaniu umowy na wynajem powierzchni logistycznych w Waimea Cargo Terminal Szczecin-Goleniów przez tak uznany w Polsce podmiot obsługi handlingowej jakim jest firma Welcome Airport Services. Umowa ta, świadczy o trafności decyzji jakim było rozpoczęcie inwestycji budowy terminala cargo na szczecińskim lotnisku – powiedział Maciej Dziadosz, prezes zarządu Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. – Od wielu lat, jako spółka zarządzająca szczecińskim lotniskiem zabiegamy o rozwój usług cargo, będących coraz dynamiczniej rozwijającą się dziedziną transportu lotniczego. Nowoczesny terminal cargo z pewnością nam w tym pomoże – dodał Dziadosz.gość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie