×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UE zmusiła Airbnb do przejrzystszej prezentacji cen


Od 18 października br. obowiązywały będą nowe zasady w Airbnb. To efekt nacisków unijnego Urzędu Ochrony Konsumenta, który już w lipcu informował, że będzie starał się doprowadzić do zmian w regulaminach serwisu tak, aby te odpowiadały dyrektywie o nieuczciwych praktykach handlowych.


Negocjacje doprowadziły do tego, że od wspomnianej daty klienci będą informowani o ostatecznej cenie rezerwacji, włączają w to wszystkie dodatkowe koszty (np. sprzątania). Jeśli wyliczenie ostatecznej kwoty nie będzie możliwe, także i o tym gość będzie informowany.

Wyświetlane będą także dane kim jest wynajmujący obiekt: czy to prywatny gospodarz czy profesjonalna firma. Od tego zależą bowiem dalsze prawa klienta. Ten zyska także możliwość dochodzenia roszczeń za pośrednictwem sądu właściwego dla jego miejsca zamieszkania. Dodatkowo serwis będzie musiał informować o rozwiązaniu umowy czy usunięciu treści z prawem do odwołania i uzyskania odszkodowania. 


- Usługodawcy internetowi zrewolucjonizowali nasze podróże, wyszukiwanie noclegów i korzystanie z czasu wolnego. Ważne jest jednak, aby przestrzegali przepisów i brali na siebie odpowiedzialność w razie wystąpienia problemów. Konsumenci w UE mają swoje prawa również w internecie. Cieszę się, że Airbnb jest gotowy wprowadzić niezbędne zmiany, dzięki czemu konsumenci uzyskają przejrzysty i zrozumiały przegląd cen - skomentowała Viera Jourova, unijna komisarz ds. sprawiedliwości cytowana przez serwis Business Insider. 

fot. TeroVesalainen (pixabay.com, CC)gość_316d4 - Profil
gość_316d4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie