×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Small Planet Polska redukuje flotę na polskim rynku


Niespełna dwa tygodnie temu, po złożeniu wniosku o upadłość Small Planet Airlines w Niemczech, czarterowy przewoźnik ogranicza liczbę swoich samolotów na rynku polskim.Niemiecki oddział Small Planet Airlines GmbH, działający od 2015 roku na niemieckim rynku, ogłosił 18 września, że złożył wniosek o ogłoszenie niewypłacalności

W Polsce Small Planet Airlines (SPA) lider na rynku przewozów czarterowych w 2017 r. w naszym kraju, ograniczy swoja flotę zarejestrowana w naszym kraju prawdopodobnie do jednego samolotu - dowiedział się Pasazer.com. Do tej pory SPA wykorzystywał w Polsce 12 samolotów Airbus A320 oraz A321 mogących zabrać na pokład od 180 do 220 pasażerów. 

Na czele spółki w Polsce od niedawna stoi Bartosz Czajka, który, dwa tygodnie temu, w wywiadzie dla Pasazer.com mówił o wyzwaniach jakie stoją przed jego linią lotniczą. Największym z nich jest sezonowość na polskim rynku przewozów czarterowych. Sezon zimowy w Polsce jest wielokrotnie słabszy od sezonu letniego. Powoduje to konieczność poszukiwania alternatyw dla zagospodarowania floty w czasie okresu zimowego. 

 
Jednym z rozwiązań tego zasadniczego problemu, z którym borykał się SPA miało być przekazanie na zimę części samolotów do niemieckiego oddziału SPA w celu wykorzystania ich na tamtejszym rynku, gdzie sezon zimowy jest znacznie bardziej atrakcyjny niż w Polsce. Problemy niemieckiej jednostki SPA zmusiły prawdopodobnie Small Planet Group do porzucenia tego pomysłu i w konsekwencji do zmiany planów. 

Z informacji uzyskanych przez Pasazer.com wynika, że możliwość ograniczenia floty do jednego samolotu zarejestrowanego na polskim AOC w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego nie oznacza, że program czarterowy SPA zostanie również zredukowany tylko do jednej maszyny. SPA w Polsce ma nadal działać i obsługiwać nasz rynek większą liczbą samolotów na zasadzie operacji wet-lease zakontraktowanych w ramach grupy lub od dostawców zewnętrznych.       gość_27aae - Profil
gość_27aae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie