Wirtualna rzeczywistość na pokładach Small Planet

7 września 2018 08:34
3 komentarze
Linie lotnicze Small Planet od 5 września wprowadziły system rozrywki pokładowej obsługiwany w środowisku wirtualnej rzeczywistości (VR). Rozwiązanie, na razie dostępne na lotach z Amsterdamu, będzie sukcesywnie pojawiało się także na innych lotach w siatce połączeń przewoźnika.
Reklama
Najnowsza usługa VR dostępna dla pasażerów Small Planet została wprowadzona przez przewoźnika we współpracy z dostawcą usługi, firmą Newrest’ TRE oraz dostawcą systemów łączności pokładowej, firmą AirFi.

Przy użyciu ergonomicznych zestawów VR, pasażerowie Small Planet będą mogli całkowicie zanurzyć się w świat wirtualnej rzeczywistości, zapominając o tym, że znajdują się w zamkniętej kabinie samolotu pasażerskiego. Podróżni będą w stanie nie tylko oglądać filmy i programy telewizyjne w wirtualnej rzeczywistości, ale także poznawać interesujące miejsca tak, jakby w nich byli. Osoby używające systemu będą mogły wykorzystywać to rozwiązanie by się zrelaksować, grać w gry lub dokonywać zakupów, informuje przewoźnik.

Treści systemu VR zostały opracowane z operatorem łączności pokładowej AirFi i przygotowane specjalnie na potrzeby Small Planet. Dzięki temu, że system jest dostosowany do warunków panujących na pokładzie samolotów, korzystanie z niego nie wpłynie na ryzyko wywołania choroby lokomocyjnej.

- AirFi zawsze chce być liderem wspierania innowacji wpływających na jakość podróży na pokładach samolotów i pokładowy system VR jest tego najlepszym przykładem - powiedział Job Heimerikx, prezes AirFi.


- Jesteśmy bardzo dumni, że jako pierwsi możemy naszym pasażerom ten nowy system rozrywki pokładowej. Będąc stosunkowo młodym graczem na rynku połączeń czarterowych, staramy się mieć w ofercie najlepsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania i jesteśmy przekonani, że ten nowy koncept rozrywki pokładowej oparty na wirtualnej rzeczywistości w dużej mierze spowoduje, że podróż na pokładach naszych samolotów będzie przyjemna oraz pomoże nam znacząco zwiększyć przychody z usług dodatkowych - powiedziała Lina Griciuvienė, szefowa działu usług pokładowych w Small Planet.

Wprowadzona technologia VR bazuje na istniejącym partnerstwie Small Planet z firmą AirFi.

- Jesteśmy największym użytkownikiem AirFi na świecie. Każdego dnia na pokładach naszych 28 samolotów znajduje się prawie 200 skrzynek AirFi, a w naszej największej bazie w Katowicach mamy ich 80. Jako młoda firma mamy apetyt na nowe rozwiązania. Dlatego jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy wprowadzić na nasze pokłady innowacyjne rozwiązanie i brać udział w nowym projekcie związanym z VR - powiedział Piotr Bożyk, starszy specjalista ds. produktu pokładowego w Small Planet, odpowiedzialny za projekt AirFi.


Dzięki współdziałaniu z dostawcą pokładowych usług duty free, firmą TRE, nowy system VR staje się dla linii lotniczych Small Planet także platformą do pozyskiwania przychodów pochodzących z usług dodatkowych, takich jak oferowanie dostępu do gier czy sprzedaży produktów.

fot. Small Planet

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b179f 2018-09-10 08:53   
gość_b179f - Profil gość_b179f
Tak naprawdę to linia Small Planet jest wirtualnym przewoźnikiem w szczycie każdego sezonu..................
gość_8ed38 2018-09-07 14:49   
gość_8ed38 - Profil gość_8ed38
Ciekawe jak to sie ma do przepisow bezpieczenstwa - cos sie bedzie dzialao a "odciety" pasazer nie bedzie nawet o tym wiedzial
Blazej UK 2018-09-07 10:57   
Blazej UK - Profil Blazej UK
To się trochę spóźnili bo PLL LOT już od dawana cały działa w wirtualnej rzeczywistości.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy