Small Planet: Gigantyczne opóźnienia na Zakynthos

28 czerwca 2018 08:38
7 komentarzy
Od wtorku na powrót do domu czekali Polacy, którzy urlop spędzali na greckiej wyspie Zakynthos. Small Planet, które były odpowiedzialne za transport pasażerów, zmagały się w tym czasie ze złą pogody i awarią samolotu - poinformowała Wirtualna Polska.
Reklama
Problemy operacyjne zaczęły się we wtorek (26.06). Dwa zaplanowane na popołudnie loty do Gdańska oraz Katowic, a także jeden z Warszawy na Zakynthos, nie mogły się odbyć tego dnia. Oznacza to, że ok. 400 osób w Grecji oraz ok. 200 osób w polskiej stolicy utknęło w hotelach lub na lotniskach.

Pierwotnie według informacji przekazywanych przez przewoźnika, samolot do Gdańska miał wystartować w środę o godz. 18:30, a więc z 27-godzinnym opóźnieniem. Informacja ta zniknęła jednak z rozkładu lotów na stronie wyświetlanego na stronie internetowej Small Planet.


- Przyczyną opóźnień jest zła pogoda na wyspie. Samolot musiał zostać przekierowany do Aten i z dwugodzinnym opóźnieniem dotarł do miejsca docelowego. To spowodowało, że kolejne loty były opóźnione. Niestety lotnisko na Zakynthos jest dość wcześnie zamykane ze względu na żółwie, które na plaży znoszą jaja - mówił w rozmowie z WP Tomasz Ostojski, rzecznik linii Small Planet. - Podjęliśmy decyzję, że pasażerowie, którzy mieli zaplanowane wyloty z Polski, zostają w kraju, a ci, którzy mieli wrócić z wakacji, zostaną dłużej na wyspie. Aktualnie posiadamy maszyny, którymi przetransportujemy pasażerów. Niestety nie są one tak duże, jak te, które planowo miały polecieć, ponieważ w dniu dzisiejszym obsługują inne trasy. W związku z tym musieliśmy podnająć dodatkowy samolot - tłumaczy Ostojski.

Pasażerowie, którzy w podróż udawali się z Warszawy mieli wsiąść na pokład we wtorek o godz. 11:40, jednak wylot - wg danych portalu - oficjalnie przesunięto na kolejny dzień na godz. 17:35.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_b9d27 2018-07-01 18:35   
gość_b9d27 - Profil gość_b9d27
Ja tam mam bardzo dobre wspomnienia jeśli chodzi o Small Planet. Swoją drogą to trochę dziwne, że w mediach poświęca się tyle czasu na Small Planet, a praktycznie nie pojawia się nic na temat innych linii czarterowych, które w sezonie również mają gigantyczne opóźnienia. Choćby przykład znajomych, którzy w ubiegłym tygodniu z ponad 24 godzinnym opóźnieniem wylecieli z Kos do Warszawy, bo coś się posypało w Travel Service, a w mediach cisza...
gość_af164 2018-06-29 15:36   
gość_af164 - Profil gość_af164
Biura podróży powinny zastanowić się nad celowością kontynuacji współpracy z tym przewoźnikiem.
gość_19332 2018-06-28 20:03   
gość_19332 - Profil gość_19332
to juz norma u tego przewoźnika kilka tygodni wstecz była taka sama sytuacja z pasażerami na Majorkę. Może redakcja zainteresuje się bardziej kłopotami SMALL PLANET i opisze ich bardzo częste opóźnienia także w wypłacie odszkodowań za uszkodzone walizki. Zastanawiam się czy to początek kłopotów finansowych czy mega oszczędności które mogą dotyczyć także spraw związanych z bezpieczeństwem pasażerów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy