Small Planet poleciał z Olsztyna do Bułgarii

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
20 czerwca 2018 13:18
Wczoraj (19.06) zainaugurowano pierwsze w historii wakacyjne połączenie czarterowe z Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury.
Reklama

Na pokładzie pierwszego lotu do Burgas znalazło się prawie 170 pasażerów, w tym grupa turystów z Obwodu Kaliningradzkiego. Burgas to miasto położone w południowej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego.

Na pasażerów inauguracyjnego lotu w terminalu czekało kilka atrakcji, m.in. spotkanie z lotniskowym sokolnikiem, słodki poczęstunek oraz... zbieranie autografów na pamiątkowej tablicy.

Loty odbywają się raz w tygodniu w każdy wtorek w okresie od 19 czerwca do 4 września bieżącego roku.
- Operatorem jest linia lotnicza Small Planet – mówi Tomasz Kądziołka, prezes Portu Lotniczego Olsztyn Mazury. - Loty odbywają się airbusem A320. Na jego pokładzie mieści się 180 pasażerów. Odległość około 1500 kilometrów to podniebna podróż trwająca około 2, 5 godziny - dodaje.

Bilety na to połączenie dostępne są w formule „czarter mix” czyli sprzedawane są zarówno biurom podróży oraz tour-operatorom, jak i klientom indywidualnym na stronie internetowej przewoźnika. Bilety można nabyć również w punkcie informacji lotniskowej PL Olszty – Mazury.

Jak przyznaje Sabina Czepielinda z biura Mazur Travel z Mrągowa, wyloty wakacyjne z lotniska w Szymanach są korzystniejsze dla mieszkańców Warmii i Mazur niż z innych lotnisk.

- Wylot z Szyman to oszczędność czasu, ale i pieniędzy – przekonuje. - W przypadku zorganizowanych grup mówimy o naprawdę dużych kwotach. Przecież sam transport do Warszawy tylko w jedną stronę to kilka godzin. Do Szyman z Mrągowa, Olsztyna, Ostródy, czy Kętrzyna to kwestia godziny, góra półtorej - dodaje.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama