Bartosz Czajka prezesem Small Planet

16 sierpnia 2018 13:08
5 komentarzy
Linia Small Planet Airlines ogłosiła dziś (16.08) zmiany na stanowisku prezesa. Następcą Jarosława Jeschke został Bartosz Czajka, który od 11 czerwca br. pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego.
Reklama
Bartosz Czajka jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i doświadczonym managerem lotniczym z kilkunastoletnim stażem w branży lotniczej. Pracował w Star Alliance oraz w Polskich Liniach Lotniczych LOT gdzie był m.in. dyrektorem ds. czarterów i operacji specjalnych, a także szefem ds. strategii floty.

- Jest mi niezmiernie miło przejąć stery w polskiej spółce Small Planet Airlines. Po pierwszych dwóch miesiącach pracy mogę stwierdzić, że zarządzenie linią lotniczą specjalizującą się w czarterach i wynajmie samolotów do innych linii to bardzo trudne, ale zarazem ekscytujące wyzwanie. Dołączyłem do zespołu Small Planet w bardzo trudnym momencie dużych nieregularności operacji wynikających z opóźnionych dostaw dodatkowych samolotów i wyzwań związanych z brakiem dostępnych pilotów na rynku. Przed nami jeszcze sporo rejsów do wykonania w sezonie letnim 2018, ale najgorsze mamy za sobą. Presja na wzrost kosztów oraz duża sezonowość polskiego rynku czarterowego to główne wyzwania, z którymi muszę się zmierzyć w nadchodzących miesiącach - powiedział Bartosz Czajka, CEO Small Planet Airlines.


Jego głównym celem jest zwiększenie rentowności spółki, m.in. poprzez optymalizację wykonywanego rozkładu połączeń oraz uwzględnienie skokowego wzrostu kosztów załóg oraz zwiększonych wypłat odszkodowań pasażerskich wynikających z regulacji UE w ofertach cenowych przedstawianych biurom podróży. Niedobór pilotów w skali globalnej spowodował wzrost kosztów zatrudnienia o ponad 50 proc. w ciągu ostatnich 3 lat, a wypłaty rekompensat z tytułu przepisów EU261 wzrosły prawie trzykrotnie. W tym samym czasie ceny zakontraktowane przez największe polskie biura podróży utrzymywały się w zasadzie na niezmienionym poziomie.

- Cieszę się z wyboru Bartosza na to stanowisko. Jak na razie wykonuje bardzo dobrą pracę dla firmy i za to mu dziękuję, jednocześnie życząc mu samych sukcesów. Operacje w Polsce zostały ustabilizowane. Zakończyliśmy dostawy wszystkich samolotów zaplanowanych na ten rok przez co znacząco poprawiła się nasza punktualność. Przed całą firmą na pewno wiele wyznań jak chociażby rosnące koszty spowodowane brakiem załóg oraz zwiększonym odsetkiem pasażerów domagających się odszkodowań w ramach Rozporządzenia EU261. Dlatego już teraz przekazuje firmę w jego ręce, a sam wracam do zarządzania całą grupą Small Planet Airlines - powiedział Vytautas Kaikaris, prezes zarządu Small Planet Airlines Group.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_83ab1 2018-08-20 20:21   
gość_83ab1 - Profil gość_83ab1
Chcąc latać utylizacją floty rzędu 18 godzin w powietrzu dziennie na każdy samolot przy słabym albo żadnym zapleczu samolotów standbyowych to prędzej czy później zawsze wyjdą takie kwiatki jak teraz w poznaniu. Dodatkowo w obecnym środku sezony znaleźienie samolotu ACMI graniczy z cudem. Przy takiej liczbie skomplikowanych maszyn należy rozwijać własne magazyny części, dopasowanych do typów silników, wieku samolotów i rożnorodności. A320 z 1997 roku musi mieć zaplecze w dużej mierze inne niż ten z 2006.
adam7691 2018-08-20 00:02   
adam7691 - Profil adam7691
czytam i nie wierzę, facet chwali się z poprawy punktualności, a na tablicy odlotów w POZ przy rejsach P7 tragedia
gość_7c62b 2018-08-19 15:12   
gość_7c62b - Profil gość_7c62b
Odpowiedź na pytanie dlaczego latało i nie było tyle opóźnień jest prosta. Ale niestety żaden kolejny Pan z wykształceniem ekonomicznym z wiedzą teoretyczną, a bez praktycznej wiedzy technicznej tego nie zmieni. Chyba, że jakimś cudem zrozumie, że przy takim wieku floty te samoloty wymagaja ciągłej indywidualnej atencji i prewencyjnego działania wcześniej, a nie jak już mleko się rozlewa i jest usterka nie pozwalająca użyć maszyny co kładzie siatkę połączeń i dochodzi do konieczności pokrycia dodatkowych kosztów hoteli, posiłków dla pasażerów, a na końcu EU261.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy