To już koniec Small Planet Airlines

30 listopada 2018 12:43
8 komentarzy
Nadchodzi koniec marki i grupy Small Planet Airlines. Litewska spółka wkrótce wystąpi o upadłość, podobnie jak spółki ulokowane w Polsce, Niemczech i Kambodży.
Reklama
Problemy grupy zaczęły się w Niemczech, gdzie jeszcze we wrześniu oddział Small Planet Airlines GmbH złożył wniosek o niewypłacalność. Na początku października podano informację o redukcji floty w polskim oddziale spółki. Kilka dni później Small Planet Sp. z o.o. złożyło wniosek o wszczęcie postępowania układowego z wierzycielami. Chęć zatrudnienia personelu pokładowego, który z dnia na dzień został na przysłowiowym "lodzie" wyraziły PLL LOT.

Pod koniec października b. Small Planet Airlines Lithuania złożyła wniosek o rozpoczęcie postępowania restrukturyzacyjnego. Natomiast 1 listopada br. niemiecki Small Planet oficjalnie zakończył swoją działalność.


Następnie, 9 listopada br., odbył się ostatni lot samolotu polskiej spółki. Przedwczoraj z kolei (28.11) miał miejsce ostatni rejs Small Planet Airlines Lithuania, ze względu na zawieszenie certyfikatu operatora lotniczego (AOC) przez litewski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Zamknięto także kambodżański oddział spółki, który funkcjonował od 2017 r.

Koniec Small Planet to duży cios dla branży lotniczo-turystycznej. Nie tak dawno firma chwaliła się dobrymi wynikami finansowymi. Później jednak w spółce doszło do zmian personalnych. We wrześniu przeprowadziliśmy wywiad z Bartoszem Czajką, nowo wybranym dyrektorem generalnym.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ae2d3 2019-02-26 16:52   
gość_ae2d3 - Profil gość_ae2d3
Small Planet w moim przypadku okazala sie WYRAFINOWANYM OSZUSTEM;
Mój lot był opózniony okolo 20 godzin (!!!!).
Przez trzy lata oszukiwali:
-Najpierw oszukiwali firme ktora w moim imieniu chciala odzyskac odszkodowanie
-Pozniej krecili ze nidgy nie otrzymali rzadania odszkodowania (krotkie nogi mialo to klamstwo bo wszystkie emaile wyslane z tej firmy mam)
-Przedluzajac proces dwa lata powiedzieli ze po uplywie dwoch lat mi sie nie nalezy.
- Wyslalem do ULC i ponownie powiedzieli ze wyplaca ....ale znow przedluzali
- Pozniej wyslali email ze sa w "postepowaniu administarcyjnym" ...ale wyplacą.
- Teraz jest milczenie (juz kilka miesiecy
WSTYD,
NA TEN UPADEK DOBRZE ZASLUZYLI;
KLAMSTWA, ŁGANIE, KRĘTACTWO, ...dla mnie są bez twarzy
gość_3a768 2018-12-29 16:05   
gość_3a768 - Profil gość_3a768
A co ze zobowiązaniami wobec Klientów ? Przez ostatnie 5 lat korzystaliśmy z ich usług. W tym roku na lotnisku w Alanyi obsługa lotniskowa rozwaliła nam walizkę (podobnie jak i naszym znajomym z którymi wspólnie wypoczywaliśmy). Oboje niezwłocznie po odebraniu bagażu złożyliśmy reklamacje na lotnisku w Pyrzowicach, które to następnie w dniu 03.10.2018 zostały uznane. Dnia 09.10.2018 odesłałem oświadczenie wraz z numerem konta. Niestety do dziś brak jakiegokolwiek odzewu o zwrocie środków nie wspominając.

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy trzykrotnie próbowałem uzyskać jakąkolwiek informację wysyłając przypomnienia na adres : zobacz link
Niestety bez odpowiedzi.
irkolo 2018-12-26 18:41   
irkolo - Profil irkolo
"WAŻNE! Jeśli Państwa lot był obsługiwany i opóźniony przez Small Planet Airlines Sp. z o.o. (pod kodem lotu P7) przed 5 października 2018 r., to roszczenie zostanie złożone na liście wierzycieli, a Państwo otrzymają instrukcje jak postępować. Warto zauważyć, że roszczenia pasażerów (które zgodnie z prawem podlegają ustaleniom) powstałe przed otwarciem przyspieszonego postępowania układowego zostaną objęte układem w toku postępowania. Zgodnie z polskim prawem, w toku postępowania spółka nie może spłacić długów powstałych przed wszczęciem postępowania, dopóki nie zostanie zawarta umowa z wierzycielami. Wszelkie roszczenia wynikające z wszczęcia postępowania powinny być wypłacane z reguły na bieżąco." zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy