×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wirtualna rzeczywistość na pokładach Small Planet


Linie lotnicze Small Planet od 5 września wprowadziły system rozrywki pokładowej obsługiwany w środowisku wirtualnej rzeczywistości (VR). Rozwiązanie, na razie dostępne na lotach z Amsterdamu, będzie sukcesywnie pojawiało się także na innych lotach w siatce połączeń przewoźnika.Najnowsza usługa VR dostępna dla pasażerów Small Planet została wprowadzona przez przewoźnika we współpracy z dostawcą usługi, firmą Newrest’ TRE oraz dostawcą systemów łączności pokładowej, firmą AirFi.

Przy użyciu ergonomicznych zestawów VR, pasażerowie Small Planet będą mogli całkowicie zanurzyć się w świat wirtualnej rzeczywistości, zapominając o tym, że znajdują się w zamkniętej kabinie samolotu pasażerskiego. Podróżni będą w stanie nie tylko oglądać filmy i programy telewizyjne w wirtualnej rzeczywistości, ale także poznawać interesujące miejsca tak, jakby w nich byli. Osoby używające systemu będą mogły wykorzystywać to rozwiązanie by się zrelaksować, grać w gry lub dokonywać zakupów, informuje przewoźnik.

Treści systemu VR zostały opracowane z operatorem łączności pokładowej AirFi i przygotowane specjalnie na potrzeby Small Planet. Dzięki temu, że system jest dostosowany do warunków panujących na pokładzie samolotów, korzystanie z niego nie wpłynie na ryzyko wywołania choroby lokomocyjnej. 

- AirFi zawsze chce być liderem wspierania innowacji wpływających na jakość podróży na pokładach samolotów i pokładowy system VR jest tego najlepszym przykładem - powiedział Job Heimerikx, prezes AirFi. 


- Jesteśmy bardzo dumni, że jako pierwsi możemy naszym pasażerom ten nowy system rozrywki pokładowej. Będąc stosunkowo młodym graczem na rynku połączeń czarterowych, staramy się mieć w ofercie najlepsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania i jesteśmy przekonani, że ten  nowy koncept rozrywki pokładowej oparty na wirtualnej rzeczywistości w dużej mierze spowoduje, że podróż na pokładach naszych samolotów będzie przyjemna oraz pomoże nam znacząco zwiększyć przychody z usług dodatkowych - powiedziała Lina Griciuvienė, szefowa działu usług pokładowych w Small Planet. 

Wprowadzona technologia VR bazuje na istniejącym partnerstwie Small Planet z firmą AirFi.

- Jesteśmy największym użytkownikiem AirFi na świecie. Każdego dnia na pokładach naszych 28 samolotów znajduje się prawie 200 skrzynek AirFi, a w naszej największej bazie w Katowicach mamy ich 80. Jako młoda firma mamy apetyt na nowe rozwiązania. Dlatego jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy wprowadzić na nasze pokłady innowacyjne rozwiązanie i brać udział w nowym projekcie związanym z VR - powiedział Piotr Bożyk, starszy specjalista ds. produktu pokładowego w Small Planet, odpowiedzialny za projekt AirFi. 


Dzięki współdziałaniu z dostawcą pokładowych usług duty free, firmą TRE, nowy system VR staje się dla linii lotniczych Small Planet także platformą do pozyskiwania przychodów pochodzących z usług dodatkowych, takich jak oferowanie dostępu do gier czy sprzedaży produktów.  

fot. Small Planet
gość_80d62 - Profil
gość_80d62
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie