×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W lipcu stagnacja na europejskim rynku cargo


W lipcu br. tonaże przewożonego frachtu lotniczego w europie malały w porównaniu z poprzednimi miesiącami w tym roku.Linie lotnicze wchodzące w skład największego przewoźnika cargo w Europie, Grupy Lufthansa, zanotowały 2,9 proc. spadek przewozów cargo w skali rok do roku. Ogółem lipcowe przewozy cargo przewoźników należących do grupy wyniosły 904 mln RTK. Jest to już drugi miesiąc z rzędu, w którym niemiecka grupa linii lotniczych odnotowała spadek. Od początku roku Lufthansa Group notowała średnio 2 proc. wzrosty przewozu frachtu lotniczego. 

Podczas gdy popyt na przewozy cargo malał, przewoźnicy należący do grupy odnotowali 1,8 proc. wzrost oferowania. W rezultacie średni współczynnik wypełnienia przestrzeni cargo (CLF) spadł z poziomu 67,2 proc. odnotowanego w lipcu ubiegłego roku do 64,1 proc. w lipcu tego roku. 


Grupa IAG Cargo, która dysponuje przestrzenią ładunkową linii lotniczych British Airways, Iberia oraz Aer Lingus, także odnotowała spadek, przewożąc z lipcu o 3,1 proc. mniej tonażu niż przed rokiem. Ogółem lipcowe przewozy grupy wyniosły 462 RTK.

Grupa IAG Cargo odnotowywała spadki przewozów frach lotniczego w pięciu spośród siedmiu miesięcy tego roku. Ogółem od początku roku średni poziom wzrostu przewozów cargo dla grupy utrzymuje się na poziomie 0,9 proc. 

Miesięczne wyniki przewozowe cargo poprawiły się w Grupie Air France-KLM oraz w liniach lotniczych Finnair, jednak na dane przewozowe tych przewoźników wpływ miały postępujące zmiany w ich flotach. 

W Air France KLM przewozy cargo wzrosły w lipcu o 4,6 proc. rok do roku, osiągając poziom 737 mln RTK. Jest to największy wzrost miesięczny od czasu ubiegłorocznego szczytu sezonu letniego. W pierwszych siedmiu miesiącach roku grupa Air France-KLM odnotowała średni spadek wynoszący 0,3 proc. W tym roku linie lotnicze KLM wycofały trzy boeingi 747 combi zastępując je boeingami 787. 

W lipcu linie lotnicze Finnair zanotowały 2,8 proc. wzrost tonażu frachty lotniczego w perspektywie rok do roku, osiągając poziom 90,7 mln RTK. W skutek wymiany samolotów we flocie, oferowanie cargo wzrosło w lipcu o 7 proc. w skali rok ro doku. Średni poziom wzrostu przewozów cargo od początku tego roku wyniósł 2,2 proc. 

fot. Lufthansa Cargogość_8daef - Profil
gość_8daef
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie