×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Singapore Airlines: W lipcu 3,1 mln pasażerów


Grupa Singapore Airlines, w skład której wchodzą: Singapore Airlines, Scoot oraz SilkAir przewiozła w lipcu 3,1 mln pasażerów. Stanowi to 7-proc. wzrost w stosunku do lipca ubiegłego roku.


Najwięcej pasażerów tradycyjnie podróżowało na pokładach Singapore Airlines - w sumie w lipcu odnotowano 1,7 mln podróżnych, czyli blisko pięć proc. więcej niż w siódmym miesiącu ubiegłego roku. Najlepszym obłożeniem cieszyły się loty do Europy - LF na nich przekroczył 90 proc. i był o cztery pkt. procentowe wyższy niż średnia dla całej siatki spółki-matki.

Niezmienną pozostała liczba pasażerów SilkAir. Samoloty najmniejszej ze spółek-córek przewiozły 415 tys. pasażerów, a więc zaledwie pięć tysięcy więcej niż w lipcu 2017 roku. Wykorzystanie miejsc utrzymało się na przeciętnym poziomie 76 proc.


Z 16-proc. wzrostem w zakresie przewiezionych pasażerów zakończył miniony miesiąc Scoot. Niskokosztowym przewoźnikiem podróżowało 913 tys. osób, a wypełnienie samolotów wzrosło o trzy pkt. procentowe do niespełna 88 proc.

fot. Airbusgość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie