Grupa Singapore Airlines: W lipcu 3,1 mln pasażerów

21 sierpnia 2018 09:00
Grupa Singapore Airlines, w skład której wchodzą: Singapore Airlines, Scoot oraz SilkAir przewiozła w lipcu 3,1 mln pasażerów. Stanowi to 7-proc. wzrost w stosunku do lipca ubiegłego roku.
Reklama
Najwięcej pasażerów tradycyjnie podróżowało na pokładach Singapore Airlines - w sumie w lipcu odnotowano 1,7 mln podróżnych, czyli blisko pięć proc. więcej niż w siódmym miesiącu ubiegłego roku. Najlepszym obłożeniem cieszyły się loty do Europy - LF na nich przekroczył 90 proc. i był o cztery pkt. procentowe wyższy niż średnia dla całej siatki spółki-matki.

Niezmienną pozostała liczba pasażerów SilkAir. Samoloty najmniejszej ze spółek-córek przewiozły 415 tys. pasażerów, a więc zaledwie pięć tysięcy więcej niż w lipcu 2017 roku. Wykorzystanie miejsc utrzymało się na przeciętnym poziomie 76 proc.


Z 16-proc. wzrostem w zakresie przewiezionych pasażerów zakończył miniony miesiąc Scoot. Niskokosztowym przewoźnikiem podróżowało 913 tys. osób, a wypełnienie samolotów wzrosło o trzy pkt. procentowe do niespełna 88 proc.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy