×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qantas użyły samochodu Tesla do holowania boeinga 787


Na lotnisku w Melbourne elektryczny samochód SUV Tesla Model X P100D podjął próbę przeholowania boeinga 787-9 linii lotniczych Qantas.


Napędzana prądem elektrycznym Tesla Model X z powodzeniem przeholowała ważący 130 ton samolot na odległość prawie 300 metrów. 

“Od jakiegoś czasu używamy elektrycznych ciągników do push-back na lotniskach w Sydney i Canberze. Jest to częścią naszego plany by zredukować emisję gazów cieplarnianych. Przy ponad 10 tys. urządzeń do obsługi naziemnej należących do Qantas, takich jak ciężarówki cateringowe, sprzęt do załadunku samolotów czy inne pojazdy, z których wszystkie napędzane są silnikami diesla, nawet niewielka zamiana na silniki elektryczne oznacza gigantyczne odejście w kierunku odnawialnej energii przyszłości” - czytamy w oświadczeniu Qantas.

Próba została odnotowana w Księdze Rekordów Guinessa jako największy do tej pory ciężar holowany przez seryjnie produkowany osobowy samochód elektryczny. gość_f3472 - Profil
gość_f3472
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie