×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore Airlines: Prawie 10 mln pasażerów w marcu


Linie lotnicze Singapore Airlines przewiozły w marcu 9,97 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 1,4 proc. w stosunku do tego samego miesiąca zeszłego roku. Wzrost napędzały trasy do Ameryki Północnej i Południowej.Ruch pasażerski mierzony w pasażerokilometrach (RPK) wzrósł o 4,1 proc.

Marcowy wzrost ruchu pasażerskiego wyprzedził wzrost oferowania (ASK) który wyniósł 1,4 proc. w skali rok do roku. Możliwe to było dzięki 2,1 proc. wzrostowi średniego współczynnika wypełnienia (LF), który w marcu wyniósł 82,2 proc.

Największy wzrost oferowania odnotowano na trasach do obydwu Ameryk (+ 4,2 proc.) oraz w region Pacyfiku (+ 3,7 proc.). Wypełnienie na trasach do Europy spadło o 0,2 proc.

Silkair i Scoot odnotował odpowiednio wzrost w marcu o 17,5 proc. i 10,8 proc. Średnie wypełnienie na pokładach linii wchodzących w skład grupy Singapore Airlines wyniosło 82,9 proc. (wzrost o 3,2 proc.).gość_c2218 - Profil
gość_c2218
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie