×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec sojuszu Air New Zealand i Virgin Australia


Linie Air New Zealand oraz Virgin Australia Holdings po siedmiu latach współpracy nie zamierzają przedłużyć umowy o partnerstwie. Obowiązujące porozumienie wygasa w październiku tego roku. 
Australijski holding potwierdził, że Air New Zealand planuje zakończyć strategiczny sojusz między przewoźnikami. W związku z tym strony nie złożą wniosku o jego przedłużenie.

Wypowiadając się w tej sprawie, dyrektor generalny Air Now Zealand Cam Wallace powiedział, że zmieniła się dynamika rynku w tym regionie i nadszedł czas, aby każda linia lotnicza skoncentrowała się na własnych celach.

- W tej chwili Air New Zealand ma już ugruntowaną i znaczącą obecność na rynku. Pełna samodzielność pozwoli nam zapewnić bardziej spójną ofertę pasażerską. Chcemy lepiej wykorzystać naszą flotę i zaproponować nowy ulepszony rozkład. Wkrótce poinformujemy o jego szczegółach - powiedział Cam Wallace, dyrektor generalny Air Now Zealand.


Z kolei dyrektor generalny Virgin Australia Group i dyrektor zarządzający John Borghetti powiedział, że region będzie obsługiwać zarówno Virgin Australia, jak i Tigerair Australia, dając duże możliwości na rynku trans-Tasmana.

- Grupa Virgin Australia ma silną pozycję na rynku od 2004 roku. Nadal będziemy  ulepszać naszą ofertę, aby dopasować się zarówno do rynku biznesowego, jak i wypoczynkowego. Virgin Australia będzie nadal koncentrować się na zapewnieniu konkurencji i doskonałej obsłudze w regionie, który pozostaje ważną częścią naszej sieci i strategii jako grupy linii lotniczych - dodał John Borghetti, dyrektor generalny i zarządzający Virgin Australia Group.

Obecnie obie linie oferują połączenia między miastami w Australii i Nowej Zelandii realizowane w formule codeshare. Jednak bieżące uzgodnienia dotyczące sojuszu trans-Tasmańskiego wygasają 27 października. Po tym terminie możemy spodziewać się, że przewoźnicy będą funkcjonować w oparciu o nowe postanowienia.


Foto: virginaustralia.com, wikipedia.commons
gość_486c6 - Profil
gość_486c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie