×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tajlandia: Nowe ograniczenia dla turystów


Tajlandia to jeden z najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków na świecie. Przyciąga rajskimi plażami, pięknymi widokami oraz niskimi cenami. Gwałtowny napływ turystów spowodował jednak degradację środowiska i Tajlandia wprowadza nowe ograniczenia dla odwiedzających.


W ubiegłym roku Tajlandię odwiedziło ponad 35 mln turystów, w bieżącym roku szacuje się, że wakacje w tym kraju spędzi jeszcze więcej osób. Nie pozostaje to bez znaczenia dla krajobrazu i środowiska naturalnego. Na gwałtownym przypływie turystów szczególnie ucierpiały wyspy, które zaczynają tonąć w śmieciach, a otaczające je rafy koralowe wymierają.Od lipca 2018 roku w życie wejdą przepisy, które mają na celu ochronę oraz odbudowę środowiska. Zgodnie z nowym prawem surowo zabronione jest wyrzucacie śmieci do morza, dokarmianie ryb, odrywanie fragmentów rafy koralowej oraz popularne wśród turystów spacery dnem morza. Nie będzie można również cumować łodzi w pobliżu rafy koralowej. Zakazy obejmują przede wszystkim wysepki: Koh Samui, Koh Tao oraz Koh Phangan.

Za złamanie zasad grozi dotkliwa kara: nawet rok pozbawienia wolności oraz grzywna wysokości 100 000 bahtów (ok. 11 tys. złotych). Podobną karą można zostać obciążonym za palenie papierosów na plaży - zakaz obowiązuje na ponad 20 plażach w najpopularniejszych kurortach.gość_0fd3e - Profil
gość_0fd3e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie