Tajlandia: Nowe ograniczenia dla turystów

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
22 marca 2018 17:30
2 komentarze
Tajlandia to jeden z najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków na świecie. Przyciąga rajskimi plażami, pięknymi widokami oraz niskimi cenami. Gwałtowny napływ turystów spowodował jednak degradację środowiska i Tajlandia wprowadza nowe ograniczenia dla odwiedzających.
Reklama
W ubiegłym roku Tajlandię odwiedziło ponad 35 mln turystów, w bieżącym roku szacuje się, że wakacje w tym kraju spędzi jeszcze więcej osób. Nie pozostaje to bez znaczenia dla krajobrazu i środowiska naturalnego. Na gwałtownym przypływie turystów szczególnie ucierpiały wyspy, które zaczynają tonąć w śmieciach, a otaczające je rafy koralowe wymierają.Od lipca 2018 roku w życie wejdą przepisy, które mają na celu ochronę oraz odbudowę środowiska. Zgodnie z nowym prawem surowo zabronione jest wyrzucacie śmieci do morza, dokarmianie ryb, odrywanie fragmentów rafy koralowej oraz popularne wśród turystów spacery dnem morza. Nie będzie można również cumować łodzi w pobliżu rafy koralowej. Zakazy obejmują przede wszystkim wysepki: Koh Samui, Koh Tao oraz Koh Phangan.

Za złamanie zasad grozi dotkliwa kara: nawet rok pozbawienia wolności oraz grzywna wysokości 100 000 bahtów (ok. 11 tys. złotych). Podobną karą można zostać obciążonym za palenie papierosów na plaży - zakaz obowiązuje na ponad 20 plażach w najpopularniejszych kurortach.

Ostatnie komentarze

adam7691 2018-03-23 06:35   
adam7691 - Profil adam7691
problem w tym, że śmiecą w większości miejscowi a nie turyści, rozumiem, że ich prawo również obejmie
Zav 2018-03-22 23:44   
Zav - Profil Zav
Nareszcie się za to wzięli. To piękne wyspy, bardzo popularne miejsca do nurkowania (szczególnie Koh Tao) i imprezowania (słynne Full Moon Party na Koh Phangan), ale ilość śmieci, zwłaszcza w wodzie, jest zatrważająca... Brawo Tajlandia!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N