×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing: 10-tysięczny B737 trafił do Southwest


We wtorek (13.03) Boeing uroczyście obchodził dostawę 10-tysięcznego egzemplarza modelu B737. Okolicznościowy samolot trafił do floty Southwest Airlines, największej amerykańskiej linii niskokosztowej.


Tysiące pracowników Boeinga świętowało w Renton, w którym znajduje się zakład produkcyjny najpopularniejszego, wąskokadłubowego samolotu na świecie. Z okazji jubileuszu, model ten został uhonorowany wpisem do księgi rekordów Guinnessa.

- To niezwykłe wydarzenie, jest świadectwem pracy, którą wykonujemy każdego dnia aby zbudować najbardziej niezawodny i wydajny wąskokadłubowy samolot na świecie. To ponad 50 lat sukcesów i osiągnięć ze strony tysięcy przeszłych i obecnych pracowników naszej firmy, naszych dostawców i klientów, którzy nieustannie pokładają zaufanie w tym modelu - powiedział Kevin McAllister, prezes i dyrektor generalny Boeing Commercial Airplanes.


Jubileuszowym egzemplarzem, który opuścił linię produkcyjną, był boeing 737MAX 8 dla Southwest Airlines. Przewoźnik z Dallas zamówił w sumie 200 sztuk we wspomnianej wersji oraz 30 sztuk mniejszych 737MAX 7.

Niedawno Boeing poinformował, że w bieżącym roku zostanie zwiększona produkcja boeinga 737 - z obecnego poziomu 47 samolotów miesięcznie do 52 samolotów. W sumie, firma posiada 4600 zamówień, z czego przeważającą część stanowią zamówienia na boeingi 737MAX.

Według danych przedstawionych przez amerykański koncern, na całym świecie boeing 737 ląduje bądź startuje co 1,5 sekundy, ponadto w każdej chwili, w powietrzu znajduje się 2800 maszyn tego typu, a wszystkie wyprodukowane egzemplarze przewiozły 22 miliardów pasażerów, pokonując jednocześnie 122 miliardów kilometrów, co odpowiada pięciu milionom okrążeń Ziemi.

fot. Boeinggość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie