×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zamieszki w raju


Z powodu zamieszek na tle religijnym Sri Lanka wprowadziła stan wyjątkowy oraz obostrzenia w korzystaniu z popularnych portali społecznościowych.


Zamieszki rozprzestrzeniły się w środkowej części wyspy, w okolicach miasta Kandy. Narastający od miesięcy konflikt eksplodował, gdy grupa muzułmanów została oskarżona o zabicie buddysty. W odpowiedzi wyznawcy buddyzmy podpalili kilkanaście muzułmańskich domów oraz sklepów. Rząd zmuszony został do wprowadzenia w dniu 6 marca 2018 rok dziesięciodniowego stanu wyjątkowego oraz wysłał siły zbrojne do Kandy. Wezwał również dostawców usług internetowych do zablokowania popularnych serwisów społecznościowych: Facebooka, WhatsAppa oraz Instagrama, gdzie nawoływano do agresji w stosunku do muzułmanów.

Obecnie nie ma doniesień o zamieszkach czy wprowadzeniu stany wyjątkowego w innych regionach niż Kandy, jednak niektóre kraje, w tym Stany Zjednoczone, Wielka Brytania oraz Australia, wystosowały ostrzeżenia przed podróżą na Sri Lankę. 

gość_b0ba2 - Profil
gość_b0ba2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie