×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Power bank wywołał pożar na pokładzie


Przenośna ładowarka wywołała pożar na pokładzie samolotu, zmuszając przy tym pasażerów do pilnego opuszczenia maszyny oraz powodując kilkugodzinne opóźnienie.


Pasażerowie dopiero wchodzili na pokład samolotu China Southern, który miał polecieć z Guangzhou do Szanghaju, kiedy zauważyli, że z jednego ze schowków na bagaże wydobywają się płomienie. Walizka należąca do jednego z podróżnych zajęła się ogniem.

Najpierw personel pokładowy wraz z pasażerami próbowali ugasić płomienie tym, co znaleźli pod ręką: wodą oraz sokiem. Pozostali opuścili w pośpiechu pokład samolotu. Pożar w schowku został ostatecznie ugaszony przez wezwaną straż pożarną.

Właściciel nieszczęsnego bagażu został przesłuchany przez policję. Przyczyną pożaru był power bank, który znajdował się w walizce, choć nie był w tym czasu używany.

Linie China Southern podstawiły nowy samolot, który z trzygodzinnym opóźnieniem wystartował już bez problemu z Guangzhou i doleciał do Szanghaju.

Według zasad ICAO dozwolone jest przewożenie ładowarek wyłącznie w bagażu podręcznym na pokładzie samolotu, gdyż mogą właśnie stanowić zagrożenie pożarowe. gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie