Pierwszy CS300 w barwach Korean Air

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
28 grudnia 2017 12:01
Linie Korean Air odebrały pierwszego z zamówionych 10 samolotów CS300, tym samym zostały pierwszym użytkownikiem Bombardiera w Azji.
Reklama

- To bardzo ważny kamień milowy dla programu serii C na szybko rozwijającym się rynku azjatyckim. Jesteśmy zaszczyceni, że Korean Air Lines jest naszym ambasadorem marki w regionie. Spodziewamy się, że w ciągu następnych 20 lat azjatyccy operatorzy zakupią prawie 3 tys. małych samolotów tej kategorii. Jesteśmy zadowoleni, że Korean Air jest pierwszym w regionie - powiedział Fred Cromer, dyrektor samolotów komercyjnych Bombardiera.

Kierownictwo Korean Air i Bombardiera oraz kilkuset pracowników hali produkcyjnej uczestniczyło w ceremonii przekazania samolotu, która miała miejsce w zakładzie produkcyjnym w Mirabel, w prowincji Quebec w Kanadzie.

- Kiedy wybraliśmy samolot w 2011 roku, wiedzieliśmy, że będzie to doskonałe uzupełnienie naszej floty. Dziś to najbardziej wydajny samolot w swojej klasie. Samolot CS300 umożliwi nam wzmocnienie regionalnych operacji, zapewniając wysoki poziom rentowności i satysfakcji klientów, które były kluczowym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję o zakupie Bombardiera CS300 - powiedział Soo-Keun Lee, dyrektor ds. technicznych w Korean Air.


Prawdopodobnie koreańskie linie lotnicze odbiorą drugą maszynę jeszcze przed końcem roku. Samoloty ze 127 miejscami na pokładzie będą w dwuklasowej konfiguracji z siedzeniami w klasie premium ekonomicznej oraz ekonomicznej.

Korean Airlines posiada obecnie zamówienie na 10 samolotów Bombardier CS300, z opcją na rozszerzenie zamówienia o kolejne dziesięć maszyn tego typu.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama