×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy CS300 w barwach Korean Air


Linie Korean Air odebrały pierwszego z zamówionych 10 samolotów CS300, tym samym zostały pierwszym użytkownikiem Bombardiera w Azji.- To bardzo ważny kamień milowy dla programu serii C na szybko rozwijającym się rynku azjatyckim. Jesteśmy zaszczyceni, że Korean Air Lines jest naszym ambasadorem marki w regionie. Spodziewamy się, że w ciągu następnych 20 lat azjatyccy operatorzy zakupią  prawie 3 tys. małych samolotów tej kategorii. Jesteśmy zadowoleni, że Korean Air jest pierwszym w regionie - powiedział Fred Cromer, dyrektor samolotów komercyjnych Bombardiera.

Kierownictwo Korean Air i Bombardiera oraz kilkuset pracowników hali produkcyjnej uczestniczyło w ceremonii przekazania samolotu, która miała miejsce w zakładzie produkcyjnym w Mirabel, w prowincji Quebec w Kanadzie.

- Kiedy wybraliśmy samolot w 2011 roku, wiedzieliśmy, że będzie to doskonałe uzupełnienie naszej floty. Dziś to najbardziej wydajny samolot w swojej klasie. Samolot CS300 umożliwi nam wzmocnienie regionalnych operacji, zapewniając wysoki poziom rentowności i satysfakcji klientów, które były kluczowym czynnikiem wpływającym na naszą decyzję o zakupie Bombardiera CS300 - powiedział Soo-Keun Lee, dyrektor ds. technicznych w Korean Air.


Prawdopodobnie koreańskie linie lotnicze odbiorą drugą maszynę jeszcze przed końcem roku. Samoloty ze 127 miejscami na pokładzie będą w dwuklasowej konfiguracji z siedzeniami w klasie premium ekonomicznej oraz ekonomicznej.

Korean Airlines posiada obecnie zamówienie na 10 samolotów Bombardier CS300, z opcją na rozszerzenie zamówienia o kolejne dziesięć maszyn tego typu.
gość_16b9f - Profil
gość_16b9f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie