Korean Air pojawi się w Izraelu

12 sierpnia 2022 09:30
Linia Korean Air potwierdziła swój powrót do Izraela. Już 2 stycznia 2023 roku koreański przewoźnik uruchomi trasę z Seulu do Tel Awiwu. Połączenie wróci do rozkładu lotów po przeszło dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.
Reklama
Linia Korean Air, czyli największy przewoźnik w Korei Południowej, uruchomi bezpośrednią rotację z Seulu Incheon do Tel Awiwu. Wczoraj (11.08) taką informację podał izraelski Minister Turystyki. Chwilę później w systemie rezerwacyjnym linii Korean Air można już było znaleźć pełen rozkład lotów do Izraela. Trasa wróci do siatki połączeń koreańskiego przewoźnika po przeszło dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.


Inauguracyjna rotacja odbędzie się już 2 stycznia 2023 roku. Połączenie będzie obsługiwane samolotami dalekodystansowymi Airbus A330-200 trzykrotnie w ciągu tygodnia (poniedziałek, środa, piątek). Bezpośredni przelot z Korei Południowej do Izraela potrwa zgodnie z rozkładem nawet 12 godzin i 25 minut. Rejs do Tel Awiwu będzie odbywał się w godzinach popołudniowych, a lot do Seulu w godzinach nocnych. Samolot Airbus A330-200 jest jedną z mniejszych maszyn szerokokadłubowych we flocie linii Korean Air. Samolot może pomieścić do 218 podróżnych.

Przed wybuchem globalnej epidemii COVID-19 trasa z Korei Południowej do Izraela cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pasażerów. W 2019 roku z bezpośredniego połączenia skorzystało około 60 tys. turystów. Minister Turystki Izraela spodziewa się, że wraz z powrotem rotacji pasażerów przybędzie, co wspomoże izraelską gospodarkę w regeneracji po trudnym i wymagającym okresie pandemii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy