Korean Air zamówił 33 samoloty A350

2 kwietnia 2024 15:22
Korean Air stanie się nowym użytkownikiem odrzutowców z rodziny A350. Zamówienie obejmuje 27 maszyn w wersji A350-1000 i sześć w wersji A350-900.
Reklama
Mając najdłuższy zasięg ze wszystkich samolotów pasażerskich, A350 będzie w stanie obsługiwać wszystkie obecne trasy międzykontynentalne południowokoreańskiego przewoźnika przy zmniejszeniu o 25% zużycia paliwa i emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Wyjątkowy zasięg A350 umożliwi przewoźnikowi także sprawdzenie możliwości uruchomienia nowych połączeń długodystansowych.
- Wyjątkowy zasięg, oszczędność paliwa i komfort podróży pasażerów sprawiają, że A350 doskonale pasuje do naszej globalnej siatki połączeń. Jesteśmy pewni, że wprowadzenie A350 do naszej floty zwiększy efektywność operacyjną i zostanie świetnie przyjęte przez podróżujących z nami pasażerów
– powiedział Jason Yoo, dyrektor ds. bezpieczeństwa i operacyjny oraz wiceprezes w Korean Air.


- Zamówienie od Korean Air to kolejne ważne potwierdzenie pozycji A350 jako światowego lidera rynku odrzutowców dalekiego zasięgu. Linia lotnicza skorzysta z nowego poziomu rentowności, przy znacznie zmniejszonym zużyciu paliwa i emisji gazów cieplarnianych. A350 będzie także idealną platformą dla przewoźnika, dzięki której jego usługi pokładowe osiągną nowy poziom. Dziękujemy Korean Air za nieustające zaufanie do Airbusa i jego produktów. Czekamy na pierwsze rejsy A350 w kultowych barwach przewoźnika
- mówi Benoit de Saint Exupéry, wiceprezes Airbusa ds. sprzedaży samolotów pasażerskich.

A350 to najnowocześniejsza rodzina maszyn szerokokadłubowych, mająca już ugruntowaną pozycję światowego lidera odrzutowców dalekiego zasięgu. Wywodzące się z niej samoloty pasażerskie mogą pokonać do 18 000 km bez międzylądowania. Napędzany najnowszej generacji silnikami firmy Rolls-Royce, płatowiec wykorzystuje w 70% zaawansowane materiały, takie jak kompozyty, tytan i nowoczesne stopy aluminium. Takie połączenie dało lżejszy i bardziej ekonomiczny w użytkowaniu samolot. Zastosowane w nim rozwiązania techniczne skutkują średnim zmniejszeniem zużycia paliwa i emisji gazów cieplarnianych o około 25% w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji o podobnej wielkości.

Według stanu na koniec lutego br. 59 klientów z całego świata zamówiło 1240 samolotów z rodziny A350.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy