Korean Air: Airbus A330 wypadł z pasa na Filipinach

25 października 2022 08:35
23 października 2022 roku samolot Airbus A330-300 linii Korean Air wypadł z drogi startowej po trzeciej próbie lądowania w Cebu na Filipinach. Na pokładzie samolotu było 162 pasażerów i 11 członków załogi. Nikt nie ucierpiał, ale sama maszyna pójdzie na złom.
Reklama
23 października 2022 roku w godzinach wieczornych doszło do wypadku lotniczego w Cebu na Filipinach. Samolot Airbus A330-300 linii Korean Air wypadł z drogi startowej po lądowaniu na filipińskim lotnisku w skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych. Maszyna ze 162 pasażerami i 11 członkami załogi na pokładzie wystartowała z Seulu o godzinie 19:20 czasu lokalnego. Piloci rejsu KE631 podjęli dwa nieskuteczne podejścia do lądowania po niespełna czterech godzinach lotu. Lądowanie było utrudnione ze względu na skrajnie niekorzystne warunki pogodowe. Załoga zdecydowała się na trzecią próbę, która nastąpiła o godzinie 23:07. Maszyna wylądowała, lecz pilotom nie udało się wyhamować samolotu przed końcem pasa startowego, w konsekwencji czego rozpędzona maszyna przestrzeliła drogę startową i zatrzymała się na grząskim gruncie.


Trzecie lądowanie w Cebu na Filipinach miało charakter podejścia awaryjnego, a załoga rejsu zaapelowała do pasażerów o przyjęcie pozycji bezpiecznej do lądowania awaryjnego. Po wyhamowaniu natychmiastowo przeprowadzono ewakuację samolotu. Nikt nie ucierpiał, lecz sama maszyna Airbus A330-300 uległa poważnemu zniszczeniu. Jak potwierdziła linia Korean Air, samolot o znakach rejestracyjnych HL7525 trafi na złom po 24 latach latania dla koreańskiego przewoźnika.

- Wyrażam żal i ubolewanie w związku z incydentem lotniczym z udziałem rejsu linii Korean Air KE631 w Cebu. Zapewniam, że przeprowadzone zostanie międzynarodowe śledztwo z udziałem śledczych z Filipin i Korei Południowej. Bezpieczeństwo lotów jest dla nas priorytetem. Jeszcze raz przepraszam pasażerów za stres i niedogodność - powiedział Kehong Woo, prezydent linii Korean Air.

Fot.: Twitter (A. Brown)

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy